Keresett szó:




Ördöngős
Kis konvertológia
Tudákos
Jelasity nem fut, ő nem gyávaA névhasonlóság ugyan némileg költői, s amennyiben eltekintünk olyan apróságoktól miszerint a horvát bán Jelačić-nak (Petőfi szerint Jellasicsnak) neveztetett...
GFZ Potsdam Earthquake Bulletin - last 20 events
M 5.3, Irian Jaya, Indonesia2012-01-28 19:37:31 -4.13 140.79 74 km M
Pályázati közlemények
Elérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó kiírásoknál az Elszámolhatósági ÚtmutatóElérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó pályázati kiírásoknál az Elszámolhatósági Útmutató című dokumentum, amely minden...
VM
Meghosszabbították a védett természeti területek hulladékmentesítési pályázatának beadási határidejét
Szociális és Munkaügyi Minisztérium - Pályázatok
Pályázati felhívás szociális módszertani intézmények számáraHatáridő: 2011. január 11.
Energiaálság
Magyar atom

Ez most nem Moldova György örökbecsűje, de ugyancsak kötelező olvasmány. Mondhatnám, miért...

madzag
Lorem ipsumLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet nibh eu mauris ullamcorper venenatis at id mi. Proin orci neque, tincidunt ac pulvinar...
Címoldal > Innováció
Innováció
Szuperrobotok a Mercedesnél
A Daimler cég egyik üzemében már sorozatgyártásban alkalmazzák a Német Légiközlekedési és Űrhajózási Központtal közösen kifejlesztett KUKA könnyűszerkezetes robotot (LBR) hátsó futóművek összeszereléséhez - tudósított a gyartastrend.hu.


„Ez a könnyűszerkezetes robot a tudomány és ipar közötti sikeres technológiatranszfer szimbóluma" - mondta tavaly decemberben a Mercedes-Benz untertürkheimi üzemében tartott sajtótájékoztatón Manfred Gundel, a KUKA Roboter GmbH ügyvezetője. A Daimler AG említett üzemegysége egy 2009 májusában indult kísérleti projekt keretében sorozatgyártásban alkalmazza a KUKA könnyűszerkezetes robotját. Azóta több mint 10 000 hátsó futóművet szereltek össze a KUKA könnyűszerkezetes robotjainak közreműködésével. Az LBR-ek azon összeszerelési műveletek elvégzéséért felelősek, amelyek precizitást, finom mozgást, ugyanakkor nagy erőt igényelnek. Mozgásuk meghökkentően jól utánozza az emberi karét. A kezelő manuálisan mozgathatja a robotot a munkatér különböző pozícióira, míg az irányítást és betanítást egy igen letisztult felhasználói felület segíti.

Beépített tapintásos érzékelés
A beépített érzékelők révén a tapintás képességével felruházott LBR-ek kiválóan használhatók anyagmozgatási és összeszerelési munkálatokra. Alacsony, 14 kg-os önsúlyuknak köszönhetően igen energiahatékonyak és rugalmasan telepíthetők, így a legkülönbözőbb munkákra is befoghatók. „A gyártás során nagyon pozitív tapasztalatokat szereztünk a kísérleti projekt kapcsán és derűlátóak vagyunk a könnyűszerkezetes robotok más feladatokra való jövőbeli alkalmazhatóságát illetően" - összegezte tapasztalatait dr. Michael Zürn, a Mercedes-Benz gyártás- és anyagtechnikai vezetője.

Új robottípus az ember-robot együttműködésre
A könnyűszerkezetes robot csuklói szénszállal erősített műanyag elemekkel kapcsolódnak, és a többi alkatrész súlyát is optimalizáltuk. Az új robotgeneráció és a PC-alapú KUKA robotvezérlés összekapcsolása révén egy teljesen új robottípus jött létre, amelyet célzottan úgy fejlesztettünk ki, hogy a munkatérben együttműködjön az emberekkel. A KUKA Roboter GmbH már régóta foglalkozik az ember-robot együttműködés témakörével. „Szeretnénk elérni, hogy a robotok az intelligens segítő szerepét töltsék be, amelyek minőségi munkával támogatják az embereket. Az LBR-eket fontos mérföldkőnek tekintjük a szolgáltatásközpontú robotika felé vezető úton" - vázolta Manfred Gundel az augsburgi vállalat jövőképét.


A KUKA Roboter csoportról
Az augsburgi KUKA Roboter GmbH a KUKA Aktiengesellschaft leányvállalata és a világ egyik vezető iparirobot-szolgáltatója. Fő kompetenciaterületei közé a fejlesztés és gyártás, valamint ipari robotok, vezérlések, szoftver és lineáris egységek értékesítése tartozik. A vállalat Németországban és Európában piacvezető, a világpiacon a harmadik helyen áll. A KUKA Robot Group cégcsoportnál világszerte mintegy 2200 alkalmazott dolgozik. Ezek közül a KUKA Roboter Gruppe Deutschland országszerte 1200 alkalmazottat foglalkoztat az augsburgi székhelyen, valamint a különböző telephelyeken és leányvállalatoknál, köztük magyarországi üzemében. A cég 2008-ban 474 millió euró bevételt ért el. 25 leányvállalata révén Európa, Amerika és Ázsia legfontosabb piacain képviselteti magát.