Keresett szó:




Ördöngős
Kis konvertológia
Tudákos
Jelasity nem fut, ő nem gyávaA névhasonlóság ugyan némileg költői, s amennyiben eltekintünk olyan apróságoktól miszerint a horvát bán Jelačić-nak (Petőfi szerint Jellasicsnak) neveztetett...
GFZ Potsdam Earthquake Bulletin - last 20 events
M 5.3, Irian Jaya, Indonesia2012-01-28 19:37:31 -4.13 140.79 74 km M
Pályázati közlemények
Elérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó kiírásoknál az Elszámolhatósági ÚtmutatóElérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó pályázati kiírásoknál az Elszámolhatósági Útmutató című dokumentum, amely minden...
VM
Meghosszabbították a védett természeti területek hulladékmentesítési pályázatának beadási határidejét
Szociális és Munkaügyi Minisztérium - Pályázatok
Pályázati felhívás szociális módszertani intézmények számáraHatáridő: 2011. január 11.
Energiaálság
Magyar atom

Ez most nem Moldova György örökbecsűje, de ugyancsak kötelező olvasmány. Mondhatnám, miért...

madzag
Lorem ipsumLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet nibh eu mauris ullamcorper venenatis at id mi. Proin orci neque, tincidunt ac pulvinar...
Címoldal > Konferencia, rendezvény, díjak
Konferencia, rendezvény, díjak
Fiatal Vállalkozók Hete
Budapesten, november 15-én a Global Energy Zöld Vállalkozások Napjával indul el az egyhetes programsorozat a Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége (FIVOSZ) szervezésében. A programban szerepel többek között a környezetvédelmi felelősségvállalás, lehetőségek és nehézségek a megújulók területén, valamint az élet és energia a Kárpát-medencében.

A sajtóközleményben többek között szó van arról is, hogy a jövőben a szerves vegyipari alapanyagokat nem fosszilis energiahordozókból fogják előállítani. Egyelőre sajnos még nagy szerepet töltenek be az emberiség energiafelhasználásában a szén alapú energiahordozók. Egyes kutatások szerint már csak néhány tíz évre elegendők a készleteink, éppen ezért szeretnék az embereket a zöld energia irányába terelni. Természetesen a környezetkímélő energiák közé sorolják a nukleáris energiát is. Az atomerőművek kapcsán megoszlanak a vélemények, hiszen az igaz, hogy szén-dioxidot, nitrogén-oxidokat, kormot, és más káros anyagokat nem bocsát ki működése közben, ám a radioaktív szennyezés lehetősége fenn áll, és a sugárzó hulladékok elhelyezésével problémák adódhatnak. Éppen ezek vezetnek el a megújuló energiaforrások térhódításához. Használjunk inkább olyan energiahordozókat, melyek gyakorlatilag korlátlan mennyiségben vannak jelen világunkban; például a nap-, szél-, víz-, biomassza-, geotermikus energia.

A legkézenfekvőbb ezek közül a napenergia hasznosítása az egyes háztartások számára. A Nap ugyanis óránként 174423x10⁹ kilowatt energiát sugároz a Földre, ami az emberiség energiaszükségletének több ezerszerese. Hazánk Európai szinten élen jár a napsütéses órák számát tekintve, mégis a kevésbé napsütötte országok használják ki sokkal jobban az égitest adottságait. Hazánk energiafelhasználásának négyszázszorosát teszi ki a napsugárzás, így biztonsággal el lehetne látni az országot energiával. Mindezek mellett a szélenergia is fokozott figyelmet érdemel.

Hazánk jelenleg Európa legnagyobb bioetanol előállítója. Az országban több mint háromszáz benzinkútnál kaphatunk ilyen üzemanyagot, és ez a szám folyamatosan csak nő. Mégis hosszabb távon a benzint helyettesítő bioetanolra történő váltás sikere kérdéses. A növekvő szegénység és az élelmiszerellátási problémák, hazánkban és a világon egyaránt, előrevetítenek olyan problémákat, amely szerint a kukorica és repce alapú megújuló energiaforrások helyett, ezeknek a terményeknek az élelmiszeriparban történő felhasználása indokoltabbá válhat.

A Global Energy Zöld Vállalkozások Napján ezekről a kérdésekről tudhatunk meg többet olyan előadók tolmácsolásában, mint a nap védnöke, Olajos Péter az Nemzetgazdasági Minisztérium energia és klímapolitikai helyettes államtitkára, Tiborcz Péter, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium energetikai tanácsadója, Katona Ildikó, a Priváttender ügyvezető igazgatója és
Flaisz Ágoston, a Global Energy ügyvezetője.

Jelenleg nem az a kérdés, hogy milyen megújuló energiaforrásokat tudunk hasznosítani, hanem inkább az energiatárolás, elosztás, újrahasznosítás kerül a középpontba. A szélenergiával is eddig az volt a probléma, hogy csak szakaszos és ingadozó mennyiségű áramot volt képes előállítani, ezért valamiféle energiatárolót kellett kifejleszteni. Ma már megtekinthető az első magyar hidrogénfalu, melyben a tárolandó energiát hidrogénné alakítják, majd hidrogéncella segítségével visszaalakítják elektromos árammá.

Jól látható, hogy a közeljövőben a mobiltelefonokéhoz hasonló, robbanásszerű áttörés várható az energiaipar területén is. Éppen ezért fontos tudatosítani a fiatal nemzedékkel, hogy a zöld megoldásokban hatalmas piaci lehetőségek rejlenek. A FIVOSZ célja, hogy az általa felkarolt vállalkozók már zöldebb és energiahatékonyabb vállalkozásokat indítsanak, valamint az, hogy az emberekben tudatosítsák, hogy szelektív hulladékgyűjtéssel, kevesebb nyomtatással, újrahasznosítható anyagok felhasználásával igenis sokat tehetünk a környezetünkért.