Keresett szó:




Ördöngős
Kis konvertológia
Tudákos
Jelasity nem fut, ő nem gyávaA névhasonlóság ugyan némileg költői, s amennyiben eltekintünk olyan apróságoktól miszerint a horvát bán Jelačić-nak (Petőfi szerint Jellasicsnak) neveztetett...
GFZ Potsdam Earthquake Bulletin - last 20 events
M 5.3, Irian Jaya, Indonesia2012-01-28 19:37:31 -4.13 140.79 74 km M
Pályázati közlemények
Elérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó kiírásoknál az Elszámolhatósági ÚtmutatóElérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó pályázati kiírásoknál az Elszámolhatósági Útmutató című dokumentum, amely minden...
VM
Meghosszabbították a védett természeti területek hulladékmentesítési pályázatának beadási határidejét
Szociális és Munkaügyi Minisztérium - Pályázatok
Pályázati felhívás szociális módszertani intézmények számáraHatáridő: 2011. január 11.
Energiaálság
Magyar atom

Ez most nem Moldova György örökbecsűje, de ugyancsak kötelező olvasmány. Mondhatnám, miért...

madzag
Lorem ipsumLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet nibh eu mauris ullamcorper venenatis at id mi. Proin orci neque, tincidunt ac pulvinar...
Címoldal > Távközlés
Távközlés
Hatalmas adatmennyiség
Óriás léptekben növekszik az adatcsere a világon. Öt éven belül akár tízezer százalékkal is megnövekedhet az okostelefonok, valamint a hordozható telefonok által generált adatforgalom.

Öt éven belül elérhetjük a 23 exabyte éves szintű forgalmat, ami éppen olyan, mintha egy átlagos terjedelmű, internetes könyvet töltene le minden nap a Föld minden egyes lakója. Az információ keresésére és használatára okostelefont, vagy hordozható számítógépeket használunk - írja a Nokia-Siemens előrejelzése. Igaz, az adatforgalom nagyobb részét még mindig a számítógépekkel generáljuk, ám öt éven belül már más lehet a helyzet, hiszen minden második készülék „okosnak" mondható lesz.

Hazánkban is egyre népszerűbbek az intelligensebb telefonok, ám sajnos még csak a piac tizenkét százalékát teszik ki. Itthon a lakosság hatvankét százaléka használja már az internet kínálta lehetőségeket, és ezek egyharmada használja a Facebook-ot is rendszeresen. A mobil szélessávú előfizetések száma világszerte már meghaladta a hatszázmillió darabot, vagyis a mobilinternetezők száma már túllépte a vezetékes előfizetőkét. Már tavaly négyszázmillióan használtak okostelefonokat világszerte. Magyarországon az adatforgalom éves szinten átlagosan ötvenhat százalékkal nő.

Természetes tehát, hogy egyre népszerűbbek azok az internetes szolgáltatások, melyek ellenőrzik a felhasználó e-mail fiókjait és státuszát. A Facebook felhasználók száma mára átlépte az ötszázmilliót, ráadásul harminc százalékuk mobilon is használja a közösségi oldalt, és ők kétszer aktívabbak, mint a nem felhasználó társaik.

Már négyszer többen használják az internetet a mobiltelefonjukról, mint a számítógépekről, ám ennek ellenére az adatforgalom nagy része még mindig a gépeket illeti. Ez valószínűleg a telefonok viszonylagos lassúságának, valamint a még drága mobilinternet csomagoknak köszönhető. Ám a mobiltelefonok jelforgalma iszonyatosan megterheli a hálózatokat, hiszen egy egyszerű videó letöltése akkora mennyiségű jelet generál, ami nagyjából ötszázezer darab SMS jelének felel meg. Ráadásul a helymeghatározó szolgáltatások, valamint az azonnali üzenetküldési funkciók hatására a telefonok tizenöt másodpercenként bejelentkeznek a hálózatra. Mivel növekszik az adatforgalom, növekszik a hálózati leterheltség is, ami tovább rontja az okostelefonokat használók számára nyújtott szolgáltatások élvezhetőségét.

A Nokia-Siemens már talált megfelelő megoldást a problémára, mégpedig olyat, amely kiszűri a felesleges jelforgalmat, és ezzel megnöveli az okostelefonok üzemidejét is.