Keresett szó:




Ördöngős
Kis konvertológia
Tudákos
Jelasity nem fut, ő nem gyávaA névhasonlóság ugyan némileg költői, s amennyiben eltekintünk olyan apróságoktól miszerint a horvát bán Jelačić-nak (Petőfi szerint Jellasicsnak) neveztetett...
GFZ Potsdam Earthquake Bulletin - last 20 events
M 5.3, Irian Jaya, Indonesia2012-01-28 19:37:31 -4.13 140.79 74 km M
Pályázati közlemények
Elérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó kiírásoknál az Elszámolhatósági ÚtmutatóElérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó pályázati kiírásoknál az Elszámolhatósági Útmutató című dokumentum, amely minden...
VM
Meghosszabbították a védett természeti területek hulladékmentesítési pályázatának beadási határidejét
Szociális és Munkaügyi Minisztérium - Pályázatok
Pályázati felhívás szociális módszertani intézmények számáraHatáridő: 2011. január 11.
Energiaálság
Magyar atom

Ez most nem Moldova György örökbecsűje, de ugyancsak kötelező olvasmány. Mondhatnám, miért...

madzag
Lorem ipsumLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet nibh eu mauris ullamcorper venenatis at id mi. Proin orci neque, tincidunt ac pulvinar...
Címoldal > Konferencia, rendezvény, díjak
Konferencia, rendezvény, díjak
Magyar hajózás kiállítás
Egyre szebb és különlegesebb tárlatok nyílnak múzeumokban, hiszen kevés a látogató, és valamivel meg kell fogni az embereket. A Közlekedési Múzeum legújabb darabjai a hajózás szerelmeseit próbálják az intézménybe csalogatni.

A magyar hajózás történetének kiemelkedő darabjai lesznek láthatók a Közlekedési Múzeumban (Budapest XIV. ker., Városligeti krt. 11.). A Budapesten épült tengeri hadihajó, konténerszállító és úszódaru mellett a luxushajók és luxusgőzösök is megtalálhatók lesznek a palettán, természetesen csak makett formájában.

Az időszaki kiállítás 2011. március 17-től látogatható. Közelebbről vehetjük szemügyre a Clark Ádám úszódarut, mint a magyar hídépítés veteránját. Helyet kapnak még a budapesti és más magyar hajógyárakban épített, Dunára szánt luxusgőzösök, ipari hajók, valamint a tengerre készült hadihajók is. A maketteket a TIT Hajózástörténeti Modellező és Hagyományőrző Egyesület és a Ganz Danubius hajógyár gyűjteményéből válogatták össze.

Minden modell hagyományos eljárással készült, vagyis nincs benne előre gyártott elem. Minden egyes alkatrészt az építők maguk készítenek el fémből, fából, vagy akár papírból. A kiállítás a magyar hajógyártás történetének 175. évfordulójára állít emléket, melyen olyan modellekkel is megismerkedhetnek a látogatók, melyeket gyári készletben sehol sem lehet megvásárolni, kizárólag csak az egyedi készítésű modellek léteznek belőle. Ilyenek például a konténerszállítók és úszódaruk, melyeknek felépítését és szerkezetét élőben soha nem lehetne látni.

A kiállításon olyan különlegességek is bemutatkoznak, mint a Székesfehérvár nevű, Duna-tengerjáró hajó modellje, amelyet a tulajdonosa szétvágva és metszetelve is elkészített, így a hajó belső részei is könnyedén megismerhetők. Bicskei János, a TIT Hajózástörténeti Modellező és Hagyományőrző Egyesületének titkára a kiállítás alatt egy nyolcadik éve épülő 270 cm hosszú, a Titanic-ot ábrázoló maketten mutatja majd be a tisztelt érdeklődőknek, hogy miként is készülnek az egyedi építésű hajómodellek.

Érdemes tehát ellátogatni a múzeumba, hiszen a hajók mellett rengeteg, más egyéb látványosság is megtekinthető az épületben.