Keresett szó:




Ördöngős
Kis konvertológia
Tudákos
Jelasity nem fut, ő nem gyávaA névhasonlóság ugyan némileg költői, s amennyiben eltekintünk olyan apróságoktól miszerint a horvát bán Jelačić-nak (Petőfi szerint Jellasicsnak) neveztetett...
GFZ Potsdam Earthquake Bulletin - last 20 events
M 5.3, Irian Jaya, Indonesia2012-01-28 19:37:31 -4.13 140.79 74 km M
Pályázati közlemények
Elérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó kiírásoknál az Elszámolhatósági ÚtmutatóElérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó pályázati kiírásoknál az Elszámolhatósági Útmutató című dokumentum, amely minden...
VM
Meghosszabbították a védett természeti területek hulladékmentesítési pályázatának beadási határidejét
Szociális és Munkaügyi Minisztérium - Pályázatok
Pályázati felhívás szociális módszertani intézmények számáraHatáridő: 2011. január 11.
Energiaálság
Magyar atom

Ez most nem Moldova György örökbecsűje, de ugyancsak kötelező olvasmány. Mondhatnám, miért...

madzag
Lorem ipsumLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet nibh eu mauris ullamcorper venenatis at id mi. Proin orci neque, tincidunt ac pulvinar...
Címoldal > Bulvár
Bulvár
Fatüzelés Japánban
Miközben a fukushimai atomkatasztrófa még mindig nem zajlott le teljesen, a japán kormány máris megkezdte a természeti katasztrófa után maradt romok eltakarítását. A hulladékok és törmelékek akár még a lakosság érdekeit is szolgálhatják, csak tudni kell őket felhasználni.


Éppen a napokban nyilatkozták a szigetország szakemberei, hogy a túlnyomást le kell engedni a reaktorból, így a hűtési technológia biztonságossá válhat. Ugyan egy kis radioaktív részecskékkel szennyezett levegő kijut majd a szabadba, de természetesen ez nem káros a környezetre, sem pedig az emberi szervezetre.

A természeti csapás után maradt romokat azonban még így is muszáj eltakarítani, hiszen még mindig háború sújtotta övezetként lehet tekinteni a térségre. A japán kormány ezért fatüzelésű erőművek megépítését tervezi, melyek segítségével felgyorsíthatóvá válhat a márciusi földrengés okozta romok eltakarítása, sőt, a lakosság áramellátása is javulhat.

A szigetországban vidéken az emberek általában fából építkeznek, ezért a földrengés okozta, nagyjából harmincmillió tonna romból így is ötmillió tonna legalább a fahulladék. A kormány ezért főként a legérintettebb területeken, főként Mijagi és Ivate környezetében építené fel a fahulladék tüzelésű erőműveit. A hulladékok kifogyása után pedig a környező erdőségek kivágásával pótolnák a tüzelőanyagot. Az építendő erőművek egyébként egyenként háromezer háztartás ellátására lennének hivatottak.

Ezen fejlesztésekre azért is van nagy szükség, mert az ország elektromos áramigényének túlnyomó részét atomreaktorok fedezik. Nyáron a fukushimai nukleáris válság utóhatása okán komolyabb fennakadások lehetnek az energiaellátásban.

A megoldás azonban nem tűnik túl kézenfekvőnek, hiszen az erdők kiirtásával japán ismét csak ott van, ahol a part szakad. Természetesen átmeneti megoldásnak tökéletesen megfelelő, ám a fenntartható energiaellátásban mindenképpen szükség lehet modern, a tudomány fejlődésének irányába mutató energiafelhasználásra is.