Keresett szó:




Ördöngős
Kis konvertológia
Tudákos
Jelasity nem fut, ő nem gyávaA névhasonlóság ugyan némileg költői, s amennyiben eltekintünk olyan apróságoktól miszerint a horvát bán Jelačić-nak (Petőfi szerint Jellasicsnak) neveztetett...
GFZ Potsdam Earthquake Bulletin - last 20 events
M 5.3, Irian Jaya, Indonesia2012-01-28 19:37:31 -4.13 140.79 74 km M
Pályázati közlemények
Elérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó kiírásoknál az Elszámolhatósági ÚtmutatóElérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó pályázati kiírásoknál az Elszámolhatósági Útmutató című dokumentum, amely minden...
VM
Meghosszabbították a védett természeti területek hulladékmentesítési pályázatának beadási határidejét
Szociális és Munkaügyi Minisztérium - Pályázatok
Pályázati felhívás szociális módszertani intézmények számáraHatáridő: 2011. január 11.
Energiaálság
Magyar atom

Ez most nem Moldova György örökbecsűje, de ugyancsak kötelező olvasmány. Mondhatnám, miért...

madzag
Lorem ipsumLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet nibh eu mauris ullamcorper venenatis at id mi. Proin orci neque, tincidunt ac pulvinar...
Címoldal > Környezetvédelem
Környezetvédelem
Szén-dioxid kvóta könnyítés készül
A kormány számára már készül az előterjesztés a 2013-2020 közötti időszakra vonatkozó szén-dioxid kvóta elosztásának kedvezményezettjeiről. Ha a kormányzat a készülő dokumentum mellett voksol, akkor be tudják tartani a szeptember 30.-i határidőt.

A tárca jelenleg egy fontos döntéshez készíti az előterjesztést, ugyanis az Európai Unió szabályozása jelenleg lehetővé teszi, hogy a villamos energia termelő létesítmények számára átmenetileg ingyenes kiosztás jöhessen létre. A kormány éppen ezt tárgyalja.

Ha döntés születik az ügyben, akkor a jelenleg 180 milliárd forintra taksált üvegházhatású gázok egységének értékét az áramtermelő létesítmények kaphatnák meg. Amennyiben viszont nem lesz megállapodás, akkor ugyanezen kvóta bevételekből származó összegek minimum felét energiahatékonysági, illetve klímapolitikai programokra kellene fordítani. A fennmaradó összeg, vagyis a nagyjából kilencvenmilliárd forint akkor a központi költségvetés bevétele lesz.

Az MKET, vagyis a Magyar Kapcsolt Energia Társaság közleményében arra hívta fel a figyelmet, hogy abban az esetben, ha a kormány nem juttatja el időben a paktumot az unió számára a megadott határidőn belül, mely a villamos energia termelők részére átmenetileg ingyenes felosztást tartalmaz, a kibocsátási egységek éppen aktuális árfolyamától, valamint az euró/forint keresztárfolyamától függően a termelő cégeknek akár kilencvenmilliárdos többletterhük keletkezhet éves szinten, amit természetesen az árakkal a végfelhasználóknak kellene megfizetniük.

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium erre a kijelentésre úgy reagált, hogy a paktum nem feltétlenül jelentene könnyítést, ugyanis az ágazatnak az ingyenes kiosztással egyenértékű modernizációt kellene végrehajtania. A tervezet elemeit és formáját az Európai Bizottság határozza meg.