Keresett szó:




Ördöngős
Kis konvertológia
Tudákos
Jelasity nem fut, ő nem gyávaA névhasonlóság ugyan némileg költői, s amennyiben eltekintünk olyan apróságoktól miszerint a horvát bán Jelačić-nak (Petőfi szerint Jellasicsnak) neveztetett...
GFZ Potsdam Earthquake Bulletin - last 20 events
M 5.3, Irian Jaya, Indonesia2012-01-28 19:37:31 -4.13 140.79 74 km M
Pályázati közlemények
Elérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó kiírásoknál az Elszámolhatósági ÚtmutatóElérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó pályázati kiírásoknál az Elszámolhatósági Útmutató című dokumentum, amely minden...
VM
Meghosszabbították a védett természeti területek hulladékmentesítési pályázatának beadási határidejét
Szociális és Munkaügyi Minisztérium - Pályázatok
Pályázati felhívás szociális módszertani intézmények számáraHatáridő: 2011. január 11.
Energiaálság
Magyar atom

Ez most nem Moldova György örökbecsűje, de ugyancsak kötelező olvasmány. Mondhatnám, miért...

madzag
Lorem ipsumLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet nibh eu mauris ullamcorper venenatis at id mi. Proin orci neque, tincidunt ac pulvinar...
Címoldal > Informatika
Informatika
Felejtsük el a jelszavakat
Az alfanumerikus jelszavak korát éljük. Semmi sincs biztonságban a hackerek előtt, s bár a feltörést megakadályozni semmiképpen sem tudjuk, legalább a dolgukat megnehezíthetjük. A Windows 8 már használni fogja a kézmozdulatokon alapuló jelszóbeviteli technológiát.


A Microsoft menedzser szerint a képi jelszavak bevitele lényegesen egyszerűbb, mint az alfanumerikus jelszavaké, ráadásul könnyebben is megjegyezhetőbbek.

Más gyártók, mint például a Google és az Apple már régebb óta alkalmazzák ezt a megoldást, így éppen ideje volt, hogy a Microsoft is kifejlessze a saját technológiáját -írja a lakewaycs.com. A képjelek ugyanis lényegesen személyre szabottak, mint a jelszavak, melyeket még megjegyezni is nagyon nehéz, ráadásul van belőlük a mai világban bőséggel. Ha csak a banki szolgáltatásokat, az internetes vásárlásokat, vagy a telefonunkat nézzük, már két kéz sem volna elég ahhoz, hogy megszámoljuk kódjaink számát. Ha pedig mindenhez egyetlen kódot használunk, akkor könnyedén kár érhet minket.

A kézmozdulatokkal készített kód sokkal egyedibb, nehéz leutánozni, főként, ha még a jeleinket sem ismerik. Ebben az esetben a variációk száma olyan magas, hogy azt szinte már lehetetlenség feltörni. A Windows 8 egy ráccsal figyeli meg, hogy egy adott képre milyen vonalakat húzunk, s közben figyeli a mozgás irányát, a vonalak alakját és méretét is. A variációk száma így iszonyatosan magassá válik.

Az egyetlen probléma, amit a felhasználók támasztottak a rendszer felé, az az volt, hogy ha egy tiszta képernyőre rajzolunk kézzel, akkor a jelkódok az ujjlenyomatok miatt láthatóak maradnak. A Microsoft azonban egyáltalán nem aggódik emiatt, ugyanis az nem látszik a képekből, hogy melyik irányba húzták a vonalakat.