Keresett szó:




Ördöngős
Kis konvertológia
Tudákos
Jelasity nem fut, ő nem gyávaA névhasonlóság ugyan némileg költői, s amennyiben eltekintünk olyan apróságoktól miszerint a horvát bán Jelačić-nak (Petőfi szerint Jellasicsnak) neveztetett...
GFZ Potsdam Earthquake Bulletin - last 20 events
M 5.3, Irian Jaya, Indonesia2012-01-28 19:37:31 -4.13 140.79 74 km M
Pályázati közlemények
Elérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó kiírásoknál az Elszámolhatósági ÚtmutatóElérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó pályázati kiírásoknál az Elszámolhatósági Útmutató című dokumentum, amely minden...
VM
Meghosszabbították a védett természeti területek hulladékmentesítési pályázatának beadási határidejét
Szociális és Munkaügyi Minisztérium - Pályázatok
Pályázati felhívás szociális módszertani intézmények számáraHatáridő: 2011. január 11.
Energiaálság
Magyar atom

Ez most nem Moldova György örökbecsűje, de ugyancsak kötelező olvasmány. Mondhatnám, miért...

madzag
Lorem ipsumLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet nibh eu mauris ullamcorper venenatis at id mi. Proin orci neque, tincidunt ac pulvinar...
Címoldal > Tudomány - Áltudomány
Tudomány - Áltudomány
Lehet, hogy mégsem káros?
A dohány minden ötödik halálesetért felelős Amerikában. Azonban mostanában egy újfajta megközelítés látott napvilágot, mely szerint a növényből nemsokára közvetlenül lehet majd előállítani a gázolajat, benzint vagy akár a kerozint.


Mostanság nagyon felfigyeltek a mikrobás fermentációra, vagyis a bioüzemanyag kutatás egyik legfontosabb területére. A Lawrence Berkley Nemzeti Laboratórium munkatársai azonban nem elégszenek meg ennyivel..

A dohányból kinyert szénhidrogén molekulák még nem készek a felhasználásra, azokat több lépcsőben át kell alakítani. A laboratórium munkatársai azonban ezeket a lépéseket ki szeretnék hagyni és közvetlenül a növényben szeretnék létrehozni a hajtóanyagot. Ezt úgy kell elképzelni, hogy a megtermelt dohányt felmorzsolják, így nyerik ki belőle a szénhidrogén molekulákat, melyeket tovább morzsolnak, így közvetlenül gázolajat, kerozint vagy benzint kapnak.

A módszerhez azonban egy különleges dohányfajtát kell létrehozni, amely különösen hatékony módon hasznosítja a napfényt, így alakítván át a szén-dioxidot szénhidrogénekké. A megoldást a ciano-baktériumok jelenthetik, melyek már amúgy is jól ismertek a bioüzemanyag kutatásokban.

A dohány már több kutató figyelmét is felkeltette mostanság. Van olyan, aki vírusbefogadó dohánytörzset szeretne kifejleszteni üzemanyagcellákhoz és akkumulátorokhoz, de van olyan is, aki dohányenzimek kifejlesztésén dolgozik, melyek segíthetnek a fás biomasszát etanollá alakítani. Így akár a helyi erőforrásokat is jobban ki lehetne használni.

A dohány emberi fogyasztásra teljesen alkalmatlan bioüzemanyag terményként kapna helyet a mezőgazdaságban. Mivel rengeteg a dohány termelésére felhasznált terület, így nincs szükség újabb földek bevonására, vagyis nem foglalná el a helyet az élelmiszernövényektől. Hátránya pedig csak annyi lenne, hogy a dohánytermékek ára meredeken emelkedne az égbe, ami persze az egészségügyi hivataloknak csakis jó hírt jelenthet.