Keresett szó:




Ördöngős
Kis konvertológia
Tudákos
Jelasity nem fut, ő nem gyávaA névhasonlóság ugyan némileg költői, s amennyiben eltekintünk olyan apróságoktól miszerint a horvát bán Jelačić-nak (Petőfi szerint Jellasicsnak) neveztetett...
GFZ Potsdam Earthquake Bulletin - last 20 events
M 5.3, Irian Jaya, Indonesia2012-01-28 19:37:31 -4.13 140.79 74 km M
Pályázati közlemények
Elérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó kiírásoknál az Elszámolhatósági ÚtmutatóElérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó pályázati kiírásoknál az Elszámolhatósági Útmutató című dokumentum, amely minden...
VM
Meghosszabbították a védett természeti területek hulladékmentesítési pályázatának beadási határidejét
Szociális és Munkaügyi Minisztérium - Pályázatok
Pályázati felhívás szociális módszertani intézmények számáraHatáridő: 2011. január 11.
Energiaálság
Magyar atom

Ez most nem Moldova György örökbecsűje, de ugyancsak kötelező olvasmány. Mondhatnám, miért...

madzag
Lorem ipsumLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet nibh eu mauris ullamcorper venenatis at id mi. Proin orci neque, tincidunt ac pulvinar...
Címoldal > Tudomány - Áltudomány
Tudomány - Áltudomány
Muskátli – sterilen
Spanyol kutatók genetikai módosítással létrehozták a muskátli pollenmentes változatát, remélve, hogy a szénanáthában kertészkedők szenvedéseire - e virág esetében - gyógyírt találnak.


A virágport egyáltalán nem termelő növény tökéletesen ártalmatlan az allergiában szenvedőkre, és sterilitása miatt nem jelent kockázatot a környezetre, illetve a természetes változataira sem. Érdekessége továbbá, hogy a pollenekkel rendelkező társaikhoz képest, ezek a virágok sokkalta élénkebbek, ugyanakkor a szirmok és levelek is kisebbek az eredeti változatokhoz képest.

Luis Canas növénybiológus és munkatársai egy génmódosított baktériumot, az Agrobacterium tumefacienst használták fel a muskátli "megfertőzésére", a növény genomjába a baktérium által bejuttatott gének növelték a muskátli cikotintermelését. (cikotin: olyan hormon, amelynek öregedést gátló hatása van a növényi sejtekre, így a génmódosított muskátli élettartama is hosszabb.)

A BMC Plant Biology című szakfolyóiratban közzétett tanulmányukban a kutatók azt írták - Egy másik gén módosításával és a muskátli DNS-ébe való hasonló technikájú bevitelével érték el a szakemberek, hogy leálljon a pollen termelődése, ne képződjön portok sem a virágban.

Canas szerint ezt a biotechnikai megközelítést más dísznövény- vagy haszonnövényfajtáknál is alkalmazhatják a későbbiekben.