Keresett szó:




Ördöngős
Kis konvertológia
Tudákos
Jelasity nem fut, ő nem gyávaA névhasonlóság ugyan némileg költői, s amennyiben eltekintünk olyan apróságoktól miszerint a horvát bán Jelačić-nak (Petőfi szerint Jellasicsnak) neveztetett...
GFZ Potsdam Earthquake Bulletin - last 20 events
M 5.3, Irian Jaya, Indonesia2012-01-28 19:37:31 -4.13 140.79 74 km M
Pályázati közlemények
Elérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó kiírásoknál az Elszámolhatósági ÚtmutatóElérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó pályázati kiírásoknál az Elszámolhatósági Útmutató című dokumentum, amely minden...
VM
Meghosszabbították a védett természeti területek hulladékmentesítési pályázatának beadási határidejét
Szociális és Munkaügyi Minisztérium - Pályázatok
Pályázati felhívás szociális módszertani intézmények számáraHatáridő: 2011. január 11.
Energiaálság
Magyar atom

Ez most nem Moldova György örökbecsűje, de ugyancsak kötelező olvasmány. Mondhatnám, miért...

madzag
Lorem ipsumLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet nibh eu mauris ullamcorper venenatis at id mi. Proin orci neque, tincidunt ac pulvinar...
Címoldal > Energetika
Energetika
Napenergiával a sivatagban
A sivatagok rengeteg megújuló potenciállal rendelkeznek. A szél és a napfény kifogyhatatlan energiaforrásként szolgálhat a világ számára . Számítások szerint, ha a sivatag 0,3 százalékát lefednénk napelemekkel, akkor elegendő energiát nyerhetnénk egész Európa számára.


A napelemes megoldások sokak fantáziáját megmozgatták, többek között Otto Ng építész is merész ötlettel rukkolt elő, mégpedig egy napelem ernyővel. A tiszta energia fenntartható fejlődésünk legfontosabb mementója, nélküle a biztos enyészet várhat az emberiségre.

Otto Ng építész szerint nem csak energiát lehet kinyerni a napelemek segítségével, hanem élhetőbb területté is lehet változtatni a sivatagot. A Powerscape nevet viselő terve szerint a napelemeket, mint valami védőernyőt kell elhelyezni a sivatag fölött, így azok felfogják a közvetlen napsugárzást és elektromos áramot termelnek. Ezen felül azonban árnyékot vetnek a sivatagra, így alattuk alacsonyabb lehet a hőmérséklet és kisebb a párolgás, vagyis akár az állatok nagyobb mértékű tenyésztése és a növények termesztése is lehetővé válhat.

Harmincöt éven belül a világ olajtartaléka a harmadára csökken, vagyis mindenféleképpen előtérbe kerülnek az alternatív energiaforrások. Otto Ng éppen ezért úgy gondolja, hogy a sivatag nagymértékű, akár tízezer négyzetkilométeres beburkolása napelem ernyőkkel nem elvetélt ötlet volna.

Többen úgy gondolják, hogy az elgondolás nem rossz, ám első lépésként le kellene modellezni, hogy milyen hatást válthat ki a sivatagi ökoszisztémában ekkora terület eltakarása a teljes napsugárzás elől.