Keresett szó:




Ördöngős
Kis konvertológia
Tudákos
Jelasity nem fut, ő nem gyávaA névhasonlóság ugyan némileg költői, s amennyiben eltekintünk olyan apróságoktól miszerint a horvát bán Jelačić-nak (Petőfi szerint Jellasicsnak) neveztetett...
GFZ Potsdam Earthquake Bulletin - last 20 events
M 5.3, Irian Jaya, Indonesia2012-01-28 19:37:31 -4.13 140.79 74 km M
Pályázati közlemények
Elérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó kiírásoknál az Elszámolhatósági ÚtmutatóElérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó pályázati kiírásoknál az Elszámolhatósági Útmutató című dokumentum, amely minden...
VM
Meghosszabbították a védett természeti területek hulladékmentesítési pályázatának beadási határidejét
Szociális és Munkaügyi Minisztérium - Pályázatok
Pályázati felhívás szociális módszertani intézmények számáraHatáridő: 2011. január 11.
Energiaálság
Magyar atom

Ez most nem Moldova György örökbecsűje, de ugyancsak kötelező olvasmány. Mondhatnám, miért...

madzag
Lorem ipsumLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet nibh eu mauris ullamcorper venenatis at id mi. Proin orci neque, tincidunt ac pulvinar...
Címoldal > Környezetvédelem
Környezetvédelem
Ki lehet váltani?
Japánt nagyon megrendítette az atomkatasztrófa, így nem lehet véletlen a kormány azon döntése sem, mely szerint a szigetország 2030-ra teljes egészében beszüntetheti az atomenergia-termelést.


Az ázsiai ország villamos energia ellátását többek között atomerőművek végzik, melyeket tizennyolc éven belül megújuló energiaforrások váltanak fel és ezzel részarányuk meghaladhatja a harminc százalékot Japán áramtermelésében.

A kormány ígérete szerint minden eszközzel azon lesz, hogy 2030-ra egyetlen atomerőmű se üzemeljen országában. A tervezet szerint nem épülhetne új atomerőmű az országban, csak a meglévők újraindítását engedélyeznék a legszigorúbb biztonsági intézkedések mellett, működési idejüket pedig negyven évben maximalizálnák.

Többen bírálták az intézkedést, szerintük ugyanis az ártani fog az ország legfontosabb iparágának. Az ország azonban egyelőre nem hagy fel az urándúsítással, valamint az elhasznált fűtőelemek újrahasznosításával sem, ezek pedig teljességgel ellentmondanak az atomenergia feladására vonatkozó jövőképnek.

A tavalyi atombaleset miatt tömegek követelik az atomenergia azonnali feladását, így a kormány teljes energiapolitikai átalakítást tett szükségessé. Jelenleg összesen csak két atomerőmű üzemel az ötvenből, ugyanis a többit biztonsági okokra hivatkozva leállították, holott az ország villamos energia ellátásának harminchárom százalékáért felelősek. A kormány tehát hatalmas nyomásnak van kitéve a lakosság oldaláról, ugyanis annak nagytöbbsége atommentes társadalomban kívánja leélni az életét. Ezzel azonban rettentően megdrágulna az energia, a japán cégek pedig külföldre költöznének.

A kormány szerint 3100 milliárd jenbe kerülne az atomenergia fosszilis energiahordozókkal való kiváltása. Ez azonban nem jó hír a lakosságnak, hiszen Japán már most is a világ legnagyobb cseppfolyós földgáz importőre és harmadik legnagyobb olajfelvásárlója. Villamos energiaigénye a harmadik legnagyobb a világon, így sokan azt állítják, hogy a megújulókba való befektetés komoly lökést adhat az iparág számára, ami újabb munkahelyeket teremthet.