Keresett szó:




Ördöngős
Kis konvertológia
Tudákos
Jelasity nem fut, ő nem gyávaA névhasonlóság ugyan némileg költői, s amennyiben eltekintünk olyan apróságoktól miszerint a horvát bán Jelačić-nak (Petőfi szerint Jellasicsnak) neveztetett...
GFZ Potsdam Earthquake Bulletin - last 20 events
M 5.3, Irian Jaya, Indonesia2012-01-28 19:37:31 -4.13 140.79 74 km M
Pályázati közlemények
Elérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó kiírásoknál az Elszámolhatósági ÚtmutatóElérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó pályázati kiírásoknál az Elszámolhatósági Útmutató című dokumentum, amely minden...
VM
Meghosszabbították a védett természeti területek hulladékmentesítési pályázatának beadási határidejét
Szociális és Munkaügyi Minisztérium - Pályázatok
Pályázati felhívás szociális módszertani intézmények számáraHatáridő: 2011. január 11.
Energiaálság
Magyar atom

Ez most nem Moldova György örökbecsűje, de ugyancsak kötelező olvasmány. Mondhatnám, miért...

madzag
Lorem ipsumLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet nibh eu mauris ullamcorper venenatis at id mi. Proin orci neque, tincidunt ac pulvinar...
Címoldal > Innováció
Innováció
Magyar-izraeli ipari kutatás-fejlesztési együttműködés
A magyar Kormány nevében együttműködési megállapodást írt alá Molnár Károly kutatás-fejlesztésért felelős tárca nélküli miniszter  és Eli Yishai izraeli miniszterelnök-helyettes, ipari, kereskedelmi és munkaügyi miniszter Jeruzsálemben, az ipari kutatás-fejlesztési együttműködés erősítése érdekében - jelentette be a Miniszterelnöki Hivatal Kutatás-fejlesztésért Felelős Tárca Nélküli Miniszter Hivatala.

Az ipari K+F együttműködési megállapodás hazánk gazdasági versenyképességét erősíti, hiszen Izrael ma a világ egyik kutatás-fejlesztési és high-tech ipari központja, emellett a kutatási eredmények gazdasági hasznosításában is élen jár.

A megállapodás célja, hogy a magyar-izraeli ipari kapcsolatok erősítése érdekében közös kutatás-fejlesztési projektek induljanak meg, amelyeket a két ország  pályázati úton támogat  a felek hatályos jogszabályai alapján. A projektek célja, hogy  a partnerek a fejlesztéseken túlmenően a kutatási eredményeket is együtt hasznosítsák, értékesítsék a globális piacon.

A megállapodás alapján mindkét ország 1-1 millió eurós pályázati keretet különít el évente a saját országukban pályázók számára. A magyar fél részéről a finanszírozásra szánt összeget a Kutatási és Technológiai Innovációs Alapból különítik el. A magyar és az izraeli pályázatok összehangolását és együttes értékelését magyar-izraeli vegyes bizottság fogja  végezni. A sikeres projektek további tőkebevonási csatornákat nyitnak meg a kockázati tőke - piacon, ami a hitelválság közepette kiemelkedő fontosságú tényező.

A megállapodás akkor lép hatályba, amikor a ratifikációs folyamat mindkét országban lezárul – feltehetően 2009 júniusában.