

A Southamptoni Általános Kórház orvosai úgy vélik, hogy az új módszerrel megelőzhetőek lesznek a káros mellékhatások, hiszen csak az érintett szervet célozzák meg az oldattal. Ez azért is nagyon fontos, mert a szer akár nagyobb dózisban is alkalmazhatóvá válhat, ha a páciens állapota úgy kívánja.
A kísérlet során egy ritka szemdaganattól szenvedő páciensen végeztek kemoterápiát, mégpedig nem is akárhogyan. Az alany szemrákja ugyanis áttételeződött a májára, így azt vették górcső alá. Első lépésként kis ballonokkal elzárták a májba vezető és onnan távozó ereket, majd közvetlenül ezekbe fecskendezték a kemikáliát. Miután hagyták hatni a szert, a vérrel együtt kivonták a májból, így a szervezet mérgező anyaggal való terhelése gyakorlatilag minimálisra csökkent.
Brian Stedman, radiológus szerint komoly áttörést jelenthet a módszer a gyógyászatban, hiszen nem mindennapos, hogy egy szervet gyakorlatilag lekapcsolnak a testről, ezután gyógyszerbe áztatják, majd teljesen tisztára szűrve visszakapcsolják. Eddig a májáttéttel rendelkező betegek esélyei jelentősen csökkentek, hiszen a gyógyszerek az egész szervezetet károsították. Ez a jövőben elkerülhető lesz.
A beteg jól van, az orvosok szerint csökkent a daganat mérete, így a módszert nemsokára Amerikában és Európa más országaiban is tesztelni fogják.