Az év legszelesebb napja február 29-én volt, amikor a magyar szélerőmű parkok 6,854 GWh-t termeltek. Magyarországon nagyon kevés olyan nap van, amikor szélcsend miatt nem termelnek a szélerőművek, vagy a túl erős szél miatt biztonsági okokból le kell állítani a szélturbinákat.
2012-ben az ország fogyasztásának kielégítéséhez 1,73%-ban járultak hozzá a szélturbinák, ezzel átlagosan 339,500 család áramigény termelték meg.
Minden szélenergiával megtermelt áram drága külföldi földgáz importot vált ki, és hozzájárul a széndioxid-kibocsátás csökkenéshez. A magyar szélerőmű parkok 2012-ben összesen 77,6 millió köbméter földgáz-egyenértéknyi villamos energia termelésével 662.000 tonna széndioxidot váltottak ki.
2012. kiemelkedően jó év volt. A teljes szélenergia flotta kihasználtsága 2012-ben több, mint huszonöt százalék volt. 2012-re tehát a működési tapasztalatok alapján bebizonyosodott, hogy a sok évvel ezelőtt hangoztatott félelmek alaptalanok, az egyes szakmai körökben még manapság is használt húsz százalék körüli értékek tévesek.
Magyarországon 2012 végére 329 MW beépített teljesítményű szélerőmű kapcsolódott a közcélú villamos hálózatra. Az összesen 176 db hálózatra termelő erőmű között vannak kisebb (0,25-0,8 MW-os) és nagyobb (2-3 MW-os) egységek is. Egy közös bennük: a tavaly, és a már több mint 10 éve üzembe helyezett erőművek is a magyar villamosenergia rendszer megbízható, technikai lehetőségeik csúcsán termelő egységek voltak, a hagyományos erőműveknél nagyobb, kilencvenöt százalék feletti műszaki rendelkezésre állással.
Bár 2006-óta a döntéshozók nem engedik új szélerőmű létesítési engedélyek kiadását, a szélipar készen áll arra, hogy a jelenlegi kapacitások többszörösét építsék meg, és az ország elöregedő erőműparkjának egy részét gyorsan megbízható, környezetbarát kapacitásokkal helyettesítsék.