Keresett szó:




Ördöngős
Kis konvertológia
Tudákos
Jelasity nem fut, ő nem gyávaA névhasonlóság ugyan némileg költői, s amennyiben eltekintünk olyan apróságoktól miszerint a horvát bán Jelačić-nak (Petőfi szerint Jellasicsnak) neveztetett...
GFZ Potsdam Earthquake Bulletin - last 20 events
M 5.3, Irian Jaya, Indonesia2012-01-28 19:37:31 -4.13 140.79 74 km M
Pályázati közlemények
Elérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó kiírásoknál az Elszámolhatósági ÚtmutatóElérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó pályázati kiírásoknál az Elszámolhatósági Útmutató című dokumentum, amely minden...
VM
Meghosszabbították a védett természeti területek hulladékmentesítési pályázatának beadási határidejét
Szociális és Munkaügyi Minisztérium - Pályázatok
Pályázati felhívás szociális módszertani intézmények számáraHatáridő: 2011. január 11.
Energiaálság
Magyar atom

Ez most nem Moldova György örökbecsűje, de ugyancsak kötelező olvasmány. Mondhatnám, miért...

madzag
Lorem ipsumLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet nibh eu mauris ullamcorper venenatis at id mi. Proin orci neque, tincidunt ac pulvinar...
Címoldal > Közélet
Közélet
Csak a végén kullogunk
Az Európai Unió legutolsó, éves számítása szerint, amely a 2011-es évre vonatkozik, Magyarország az utolsók között kullog az egy főre jutó, napenergiából előállított villamos áram tekintetében.


Hazánk az európai listán a huszonkettedik helyet foglalja el a huszonhétből, így legalább nem vagyunk utolsók. A jelentésben még azt is ábrázolták, hogy országokon belül hol vannak a napelemekkel legjobban lefedett területek.

Az első helyen Németország szerepel, mégpedig 304 W/lakos teljesítmény hányaddal, második helyen pedig a napsütötte Olaszország végzett 210 W/lakos mennyiséggel. A harmadik helyen - nagy meglepetésre - Csehország végzett, míg a negyedik helyet Belgium szerezte meg. A csehek által előállított, egy főre jutó teljesítmény több, mint kétszerese volt az ötödik helyen végzett Spanyolországénak. Hatodikok lettek a szlovákok, akik szintén nagy meglepetést okoztak.

Az uniós átlag 102,2 W/lakos volt. Hátulról nézve a sort Litvánia és Lengyelország vannak a legrosszabb helyzetben, náluk ugyanis gyakorlatilag nem is mérhető az egy főre jutó, napelemek által termelt villamos energia mennyisége. Utánuk Románia és Észtország következik 0,1 W/lakos mennyiséggel, majd a huszonkettedik helyen Magyarország található 0,4 W/lakos teljesítménnyel, ami azért igencsak elgondolkodtató.

Az Európai Unió 2011 év végi napelemes áramtermelő kapacitása több, mint ötven gigawatt volt, melyek összes termelése elérte a negyvenöt terawatt/órát.