Keresett szó:




Ördöngős
Kis konvertológia
Tudákos
Jelasity nem fut, ő nem gyávaA névhasonlóság ugyan némileg költői, s amennyiben eltekintünk olyan apróságoktól miszerint a horvát bán Jelačić-nak (Petőfi szerint Jellasicsnak) neveztetett...
GFZ Potsdam Earthquake Bulletin - last 20 events
M 5.3, Irian Jaya, Indonesia2012-01-28 19:37:31 -4.13 140.79 74 km M
Pályázati közlemények
Elérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó kiírásoknál az Elszámolhatósági ÚtmutatóElérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó pályázati kiírásoknál az Elszámolhatósági Útmutató című dokumentum, amely minden...
VM
Meghosszabbították a védett természeti területek hulladékmentesítési pályázatának beadási határidejét
Szociális és Munkaügyi Minisztérium - Pályázatok
Pályázati felhívás szociális módszertani intézmények számáraHatáridő: 2011. január 11.
Energiaálság
Magyar atom

Ez most nem Moldova György örökbecsűje, de ugyancsak kötelező olvasmány. Mondhatnám, miért...

madzag
Lorem ipsumLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet nibh eu mauris ullamcorper venenatis at id mi. Proin orci neque, tincidunt ac pulvinar...
Címoldal > Közélet
Közélet
Retorzió
Kína bejelentette, hogy az Európai Unió komoly retorziókra számíthat, amennyiben számukra igen kedvezőtlen döntés születik az EU történelme során legnagyobb anti-dömping vizsgálatban.


A kínai napelemekkel szemben az Unió ideiglenes védővám kiszabását javasolja, ugyanis a kínai gyártók annyira nyomott árakon értékesítik termékeiket Európában, hogy az itteni gyártók sorra mennek csődbe.

Egyéb források szerint a kínai kormány nagyobb összegekkel is segíti gyártóit annak érdekében, hogy az európai és amerikai piacon alacsony áron értékesítsék napenergetikai berendezéseiket. Ezt a kormány ugyan cáfolta, mégis többen úgy vélik, hogy lehet alapja a pletykáknak. Amerika már kiszabta a védővámot és most az EU is hasonló lépést fontolgat.

A probléma az ügymenet lassúságával van, hiszen lassan már egy éve vizsgálódnak, döntést pedig a tervek szerint majd csak májusra hoznak. A kínaiak pohara valószínűleg attól lett végérvényesen tele, amikor Karel de Gucht, európai kereskedelmi biztos komoly részesedést követelt a kínai telekommunikációs felszerelések piacából.
A kínai diplomaták ezért kisebb privát megbeszélések folyamán úgy ítélték meg, hogy a követelés teljesen inkorrekt, ugyanis az ilyen viták hamar alááshatják az Európai Unió és Kína már-már barátinak mondható kapcsolatát.

A kínai kormány tehát nem nézi jó szemmel a kifejezetten lassú, talán már időnyerésnek is beillő ügyvitelt, nem véletlen, hogy amennyiben kedvezőtlen döntés születik számára, gazdasági retorziókat vezet be az Unióval szemben, aminek az ázsiai országban működő európai cégek isszák majd meg a levét.