Keresett szó:




Ördöngős
Kis konvertológia
Tudákos
Jelasity nem fut, ő nem gyávaA névhasonlóság ugyan némileg költői, s amennyiben eltekintünk olyan apróságoktól miszerint a horvát bán Jelačić-nak (Petőfi szerint Jellasicsnak) neveztetett...
GFZ Potsdam Earthquake Bulletin - last 20 events
M 5.3, Irian Jaya, Indonesia2012-01-28 19:37:31 -4.13 140.79 74 km M
Pályázati közlemények
Elérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó kiírásoknál az Elszámolhatósági ÚtmutatóElérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó pályázati kiírásoknál az Elszámolhatósági Útmutató című dokumentum, amely minden...
VM
Meghosszabbították a védett természeti területek hulladékmentesítési pályázatának beadási határidejét
Szociális és Munkaügyi Minisztérium - Pályázatok
Pályázati felhívás szociális módszertani intézmények számáraHatáridő: 2011. január 11.
Energiaálság
Magyar atom

Ez most nem Moldova György örökbecsűje, de ugyancsak kötelező olvasmány. Mondhatnám, miért...

madzag
Lorem ipsumLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet nibh eu mauris ullamcorper venenatis at id mi. Proin orci neque, tincidunt ac pulvinar...
Címoldal > Energetika
Energetika
Még mindig a fosszilis energia az előnyösebb
A kormányok még mindig a fosszilis energiahordozók mellett teszik le voksukat. Ez a legjobban a kitermelésükhöz adott állami támogatások mértékéből látszik, az ugyanis a 2011-es évben meghaladta az 523 milliárd dollárt.


Még mindig a fosszilis energiahordozóké a főszerep. Ám ha a támogatási összegeket megújuló energiába fektetnék az országok csak Európában, akkor az uniós szén-dioxid kibocsátási engedélyek értékének a jelenleginél tízszer többet kellene elérnie.

Az IEA, vagyis a Nemzetközi Energiaügynökség által kiadott egy, a támogatási összegekről szóló becslést. A szervezet első számú embere úgy véli, hogy legfőképpen a fejlődő országokban az olaj- és a széniparnak adott támogatási pénzek a megújuló energiák elterjedésének legnagyobb ellenségei. Kifejezetten felháborítónak tartja, hogy a kormányok a klímavédelemről tárgyalnak és terjesztik az igét, miközben a fosszilis energiaforrások kapják a támogatási összegek nagyobb hányadát. Ezek szerint az egész csak üres fecsegés.

Dr. Faith Birol, az IEA vezetője szerint a legnagyobb problémát az állami politikák kiszámíthatatlansága jelenti. Erre talán a legjobb példa a szélenergiával kapcsolatos véleményváltozás lehet, hiszen hol előnyben részesítik azt, hol a háttérbe szorítják valamilyen indokkal, majd újra előveszik.
A vezető szerint egyhamar nem várható érdemi változás a fosszilis támogatásokat előtérbe helyező politikában. Ugyanakkor vannak jelek, melyek arra utalnak, hogy talán elindult egy zöld irányultságú, ám egyelőre lassú folyamat, mely meghozhatja a változásokat az egész világ számára. Akadnak jelek a nagyobb országokban is, mint például India és Oroszország, ahol egyre inkább a megújulók felé történik az elmozdulás.