Keresett szó:




Ördöngős
Kis konvertológia
Tudákos
Jelasity nem fut, ő nem gyávaA névhasonlóság ugyan némileg költői, s amennyiben eltekintünk olyan apróságoktól miszerint a horvát bán Jelačić-nak (Petőfi szerint Jellasicsnak) neveztetett...
GFZ Potsdam Earthquake Bulletin - last 20 events
M 5.3, Irian Jaya, Indonesia2012-01-28 19:37:31 -4.13 140.79 74 km M
Pályázati közlemények
Elérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó kiírásoknál az Elszámolhatósági ÚtmutatóElérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó pályázati kiírásoknál az Elszámolhatósági Útmutató című dokumentum, amely minden...
VM
Meghosszabbították a védett természeti területek hulladékmentesítési pályázatának beadási határidejét
Szociális és Munkaügyi Minisztérium - Pályázatok
Pályázati felhívás szociális módszertani intézmények számáraHatáridő: 2011. január 11.
Energiaálság
Magyar atom

Ez most nem Moldova György örökbecsűje, de ugyancsak kötelező olvasmány. Mondhatnám, miért...

madzag
Lorem ipsumLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet nibh eu mauris ullamcorper venenatis at id mi. Proin orci neque, tincidunt ac pulvinar...
Címoldal > Energetika
Energetika
Egyetemi együttműködés a zöldenergiáért
A zöldenergetikában létrejött elméleti, valamint gyakorlati tudás megőrzése és elmélyítése céljából hálózatot hozott létre három egyetem, mégpedig uniós finanszírozással. A projektben egyéb szakmai partnerek is részt vesznek.


A Pannon Egyetem, a Kaposvári Egyetem, a Széchenyi István Egyetem, az Edutus Nonprofit Zrt. valamint a Nemzetközi Lean Sigma Szövetség konzorciumi pályázatot nyújtott be a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség által meghirdetett Társadalmi Megújulás Operatív Program pályázati felhívására. A pályázat eredményeképpen a konzorcium az Európai Unió és Magyarország által nyújtott 1.288.968.656 Ft összegű támogatást nyert el. A pályázat céljait 2013. árpilis 15. és 2015. április 14. között együttműködésben valósítják meg a partnerek.

A projekt válaszokat és megoldásokat ad a zöldenergia ágazat humánerőforrás biztosításával, felsőfokú képzésével, tudásbázisával kapcsolatos kérdésekre, igényekre, valamint a stratégiai hiányosságokra az iparági szereplők intenzív bevonásával, közreműködésével a munkaerő-piaci igényeknek való megfelelés érdekében.

A projekt eredményeképpen, a szakmai együttműködő partnerek bevonásával létrejön egy olyan hálózat, mely akkumulálja a zöldenergia területén létrejött legfrissebb elméleti és gyakorlati tudást, azt egyfajta elemzőközpontként továbbfejleszti, a Tudásklaszter keretein belül a hazai vállalkozások rendelkezésére bocsátja; nemzetközi szinten piacosítja, illetve visszavezeti az oktatásba, képzésbe, hozzájárulva az ágazati innovációhoz.

A projekt megvalósítása az alábbi három fő irányra épül.

1. K+F tevékenységek racionalizálása, ágazati összehangolása: Az 1. főirány keretében létrehozandó tudásklaszter átfogó célja a konzorciumi partnerek zöldenergia ágazathoz kapcsolható kutatási potenciáljának és a vizsgált szakmai területek legátfogóbb elemzésének a megjelenítése. Fontos feladatának tekinti a projekt a különböző energetikai szakterületek meglévő szellemi potenciáljának közös rendszerbe szervezését, összehangolását, valamint a nemzetközi tudáshálóba való beágyazódást.
2. 2. Képzési-oktatási tevékenység ágazati szintű optimalizálása: A 2. főirány keretében a képzési profil fejlesztése kiemelt jelentőséggel bír a hosszútávú célok elérésében. A felmerülő igények kielégítésére az energetika tématerületén fejlesztésre kerülnek különböző tantárgyak, melyekhez szorosan kapcsolódik az e-learning tananyagfejlesztés is.
3. 3. Intézményi szervezetfejlesztés és hallgatói karrierszolgáltatások: A 3. főirány célja olyan intézményi szolgáltatás és szervezeti-működtetési rendszer kialakítása, ami egyszerre szolgálja a hallgatók érdekeit és az intézményi minőségirányítási folyamatokat is fejleszti, lehetőséget teremtve az intézményeknek a megfelelő szervezetfejlesztésekre, a stratégiai céljaik teljesítésére. Ezen kívül a projekt kiemelten szorgalmazza a konzorciumi partnerek nemzetközi színtéren való megjelenését és a nemzetközi együttműködések erősítését.