Keresett szó:




Ördöngős
Kis konvertológia
Tudákos
Jelasity nem fut, ő nem gyávaA névhasonlóság ugyan némileg költői, s amennyiben eltekintünk olyan apróságoktól miszerint a horvát bán Jelačić-nak (Petőfi szerint Jellasicsnak) neveztetett...
GFZ Potsdam Earthquake Bulletin - last 20 events
M 5.3, Irian Jaya, Indonesia2012-01-28 19:37:31 -4.13 140.79 74 km M
Pályázati közlemények
Elérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó kiírásoknál az Elszámolhatósági ÚtmutatóElérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó pályázati kiírásoknál az Elszámolhatósági Útmutató című dokumentum, amely minden...
VM
Meghosszabbították a védett természeti területek hulladékmentesítési pályázatának beadási határidejét
Szociális és Munkaügyi Minisztérium - Pályázatok
Pályázati felhívás szociális módszertani intézmények számáraHatáridő: 2011. január 11.
Energiaálság
Magyar atom

Ez most nem Moldova György örökbecsűje, de ugyancsak kötelező olvasmány. Mondhatnám, miért...

madzag
Lorem ipsumLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet nibh eu mauris ullamcorper venenatis at id mi. Proin orci neque, tincidunt ac pulvinar...
Címoldal > Energetika
Energetika
UNO a Midsummertől
Nemrégiben mutatta be UNO platformját a Midsummer, a CIGS, vagyis a rugalmas vékonyrétegű napelemek egyik vezető gyártócége. Az UNO alacsony költségvetésű kutatás-fejlesztési platform vékonyrétegek leválasztására.


A költséghatékony UNO eszköz a CIGS napelemek világvezető gyártásából származik. Általános felépítése és opcionális konfigurációi révén az UNO ideális megoldást kínál a vékonyrétegek területén végzett számos kutatáshoz. Nagy áteresztő képességgel rendelkezik, rugalmas, stabil és komplex próbaszériák előállítására alkalmas.

-Több egyetem és intézet fejezte ki érdeklődését egy olyan kutatás-fejlesztésre alkalmas eszköz iránt, amely a kereskedelmi célokra szánt DUO gyártósorunk alacsonyabb költségű változata - mondta Sven Lindström, a Midsummer ügyvezető igazgatója. - Örömmel jelentjük be ezeknek az igényeknek megfelelő UNO eszközünk bemutatását, és reméljük, hogy e kutatási eszközünk globálisan hozzá fog járulni a költséghatékony vékonyrétegű CIGS és CZTS napelemek gyors fejlesztéséhez.

Az UNO a CIGS (réz-indium-gallium-diszelenid) és a CZTS (réz-cink-ón-szulfid) napelemek területén végzett kutatásokra alkalmas platform. Ezen kívül számos olyan területen is lehet alkalmazni, ahol a porlasztott anyag megszakítás nélküli vákkumsorban történő halmozására van szükség (vékonyréteg elemek, üzemanyagcellák, kis kijelzők stb.).

Az UNO maximum tizenhárom katódporlasztóval látható el, és 750°C-ig (1400°F) terjedő hőmérsékletre tudja felmelegíteni a szubsztrátot. Maximum 300 szubsztráttal tölthető fel, és automatikus próbaszériák futtatására képes különböző paraméter-beállítással rendelkező szubsztrátokkal. Kiegészíthető együttpárologtatással, analitikai eszközökkel, adatbázissal és különböző opciókkal.

Az UNO rendelkezik a DUO számos funkciójával és szerkezetével, beleértve azt is, hogy kis helyet foglal el. A legnagyobb különbség a két eszköz között az, hogy az UNO csak egy vákuumkamrával rendelkezik, és a porlasztás egyszerre egy feldolgozási állomáson történik, amely megfelel kutatás-fejlesztési célokra.

Egy másik kutatás-fejlesztésre alkalmas funkció az, hogy az UNO üveg- és rozsdamentes acél szubszrátokkal egyaránt alkalmazható, és több in-situ mérőállomással látható el. Az UNO csakis kutatás-fejlesztésre alkalmas eszköz, nem pedig alacsony költségű gyártóeszköz. Az UNO ára a konfigurációtól függ, és egymillió amerikai dollár alatt kezdődik.

A Midsummer DUO nevezetű, kereskedelmi célokra szánt rendszere egy egyedi kompakt CIGS kulcsrakész rendszer 5 MW éves termelési kapacitással. A Midsummer CIGS cellái hasonlítanak a kristályos szilícium napelemekhez, de rozsdamentes acél szubsztrátra viszik fel őket. Így a cellák nemcsak hagyományos nappanelek készítésere alkalmasak, hanem olyan rugalmas, könnyű panelek készítésére is, amelyeket membrán tetőkre, hulladéklerakókra és más olyan szerkezetekre lehet telepíteni, amelyeken nem alkalmazhatók a tradicionális üveg modulok.

- Szilárd meggyőződésünk, hogy a vékonyrétegű CIGS napelemek a jövő napelemei. Hatásfokuk egyre nő, és számos előnnyel rendelkeznek a tradicionális szilícium-alapú napelemekkel szemben. Tartósak, ellenállnak a rezgéseknek, hajlékonyak és költséghatékonyan gyárthatók kis mennyiségben.

A vékonyrétegű CIGS napelemek vékonyabbak és könnyebbek a tradicionális, üvegből készült szilícium napelemeknél. Nem toxikusak (kadmiummentesek), és keret nélkül gyárthatók, ezáltal ideálisak az épületekre és a városokban közlekedő járművekre való telepítésre. A CIGS napelemek rugalmasak és hajlékonyak.