A projekt célja a turisztikai desztinációmenedzsment sajátosságainak vizsgálata, olyan desztinációkra, amelyekben nem a hagyományos vízparti szabadidős turizmus a fő turisztikai motiváció. A magyar oldalon az egészségturisztikai desztinációkra koncentráltunk, a horvát fél pedig a rurális/vidéki turizmus sajátos aspektusaval foglalkozott. A kutatási eredmények szakkönyvek formájában is megjelentek, továbbá oktatási segédanyagok készültek, amelyet a projektben részt vevő magyar és horvát felsőoktatási intézmény oktatásban is felhasznál.
A projekt a kutatók és gyakorlati szakemberek számára is nyújt hasznosítható eredményeket. Mindkét intézmény létrehozott egy-egy Turisztikai Tudásközpontot, a keszthelyi intézményben a tudásközpont az egészségturizmusra, a horvát partnerintézményben pedig a rurális turizmusra specializálódott. A szakemberek tájékozódását szolgálja, hogy a projekt eredményei folyamatosan elérhetők a projekt weblapjain, illetve a projekt disszeminációs tevékenységeként a horvát-magyar határtérségben dolgozó turisztikai szakemberek számára idén januárban egy magyar és egy horvát workshop keretében is bemutatták az eddig elért eredményeket.
A közel 200 ezer eurós EU-támogatással megvalósított tizenhat hónapos együttműködés keretében a szakkönyvek és oktatási anyagok mellett az érintett két felsőoktatási intézmény eszközbeszerzéseket is megvalósított.