Keresett szó:




Ördöngős
Kis konvertológia
Tudákos
Jelasity nem fut, ő nem gyávaA névhasonlóság ugyan némileg költői, s amennyiben eltekintünk olyan apróságoktól miszerint a horvát bán Jelačić-nak (Petőfi szerint Jellasicsnak) neveztetett...
GFZ Potsdam Earthquake Bulletin - last 20 events
M 5.3, Irian Jaya, Indonesia2012-01-28 19:37:31 -4.13 140.79 74 km M
Pályázati közlemények
Elérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó kiírásoknál az Elszámolhatósági ÚtmutatóElérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó pályázati kiírásoknál az Elszámolhatósági Útmutató című dokumentum, amely minden...
VM
Meghosszabbították a védett természeti területek hulladékmentesítési pályázatának beadási határidejét
Szociális és Munkaügyi Minisztérium - Pályázatok
Pályázati felhívás szociális módszertani intézmények számáraHatáridő: 2011. január 11.
Energiaálság
Magyar atom

Ez most nem Moldova György örökbecsűje, de ugyancsak kötelező olvasmány. Mondhatnám, miért...

madzag
Lorem ipsumLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet nibh eu mauris ullamcorper venenatis at id mi. Proin orci neque, tincidunt ac pulvinar...
Címoldal > Energetika
Energetika
Óriás szélkerék
Az Alstom nem csak metró kocsikkal, hanem szélturbinákkal is foglalkozik. Franciaországban elkészítették a világ legnagyobb szélkerekét, amely ötezer háztartást lát el elektromos energiával. Méretét tekintve ötször nagyobb, mint a budapesti vidámpark óriáskereke.


Szerkezete 100 méter magas, amely 30 méter mély alapokon áll, annak érdekében, hogy megtartsa a turbina 1.500 tonnás össztömegét. A világ legnagyobb, 73,5 méter hosszúságú turbinalapátjai 150 méter átmérőjű kört írnak le, ami közel ötszöröse a budapesti óriáskerék átmérőjének.

Az Alstom által kifejlesztett „világrekorder" szélturbina 6 MW teljesítményű, ami 5.000 háztartás villamos áram igényét elégíti ki. A kifejezetten tengeri használatra kifejlesztett óriás szélturbinából az Alstom 500 darabot tervez telepíteni Franciaország partjai mellé egy nagyszabású állami projekt részeként. Az új budapesti metrószerelvények gyártójáról kevesen tudják, hogy a világ egyik legnagyobb energetikai gép gyártója.
Az Alstom az energetikai iparág egyik legszélesebb portfólióját kínálva, bármilyen energiahordozóval - szén, gáz, víz, szél, nap, és nukleáris- működő erőmű számára gyárt és forgalmaz áramtermelő berendezéseket -írja a cég. Az Alstom építette a világ legnagyobb, 191 MW teljesítményű geotermikus erőművét Új Zélandon, Európa legnagyobb, összesen 75 turbinából álló, 217 MW teljesítményű szélerőmű parkját, a világ első szénerőműre telepített széndioxid megkötésre és tárolásra alkalmas berendezését, valamint a világ legnagyobb atomerőműbe telepített gőz turbináját, amelynek teljesítménye 1.550 MW.

Az Alstom által gyártott energetikai berendezések mintegy 1,2 milliárd háztartás villamos energia igényét látják el világszerte, ami a világ energiaigényének közel egy negyedét jelenti. Csak szélerőműből több mint 2.300-at gyártott és telepített az Alstom világszerte, amelyek összteljesítménye meghaladja a 3.000 MW-ot, ami 2,5 millió háztartás elektromos energia igényének felel meg.
A francia kormány 2011 júliusában hirdetett pályázatot, egy 3 GW összteljesítményű tengeri szélturbina park építésére. A világ legnagyobb turbinalapátjaival rendelkező Haliade 150 elnevezésű szélturbinát erre a pályázatra fejlesztette az Alstom. Az óriás szélerőművet a franciaországi Le Carnet városában tesztelik a vállalat szakemberei. A tesztek lezárást követően a 2. turbinát 2012 őszén a belga partok közelében már a tengerre telepíti az Alstom. Ezt 500 darab gigantikus turbina követi majd a tervek szerint.

A pályázaton az Alstom az EDF Energies Nouvelles által vezetett konzorcium tagjaként, a Dong Energy, a Nass&Wind valamint a wpd Offshore Solutions cégek mellett vesz részt. A konzorcium tagjai az 500 turbina gyártására és összeszerelésére négy üzemet terveznek létrehozni, ami több mint 5.000 főnek adna munkát.