Keresett szó:




Ördöngős
Kis konvertológia
Tudákos
Jelasity nem fut, ő nem gyávaA névhasonlóság ugyan némileg költői, s amennyiben eltekintünk olyan apróságoktól miszerint a horvát bán Jelačić-nak (Petőfi szerint Jellasicsnak) neveztetett...
GFZ Potsdam Earthquake Bulletin - last 20 events
M 5.3, Irian Jaya, Indonesia2012-01-28 19:37:31 -4.13 140.79 74 km M
Pályázati közlemények
Elérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó kiírásoknál az Elszámolhatósági ÚtmutatóElérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó pályázati kiírásoknál az Elszámolhatósági Útmutató című dokumentum, amely minden...
VM
Meghosszabbították a védett természeti területek hulladékmentesítési pályázatának beadási határidejét
Szociális és Munkaügyi Minisztérium - Pályázatok
Pályázati felhívás szociális módszertani intézmények számáraHatáridő: 2011. január 11.
Energiaálság
Magyar atom

Ez most nem Moldova György örökbecsűje, de ugyancsak kötelező olvasmány. Mondhatnám, miért...

madzag
Lorem ipsumLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet nibh eu mauris ullamcorper venenatis at id mi. Proin orci neque, tincidunt ac pulvinar...
Címoldal > Bulvár
Bulvár
Feltámadás
Többé már nem álom, valóság is lehet a Jurassic Park című film alapötlete. Ma már léteznek olyan technológiák, melyek segítségével létre lehet hozni egy őskori állatot. Azonban ehhez kell a szóban forgó élőlény DNS-e.


Japán kutatók a fejükbe vették, hogy öt éven belül feltámasztanak egy gyapjas mamutot. Ezt csak akkor tudják megtenni, ha orosz kollégáiktól kérnek egy kis segítséget. Ugyanis egy valódi mamuttetem fekszik az egyik oroszországi kutatólaboratóriumban, melyből könnyedén kinyerhetik a klónozáshoz szükséges szövetmintákat.

A japán kutatócsoportot Iritani Akira vezeti a kutatás során. Mivel a világon felfedezett mamuttetemek háromnegyede Szibériából került elő, kézenfekvő, hogy a legjobban egyben maradt , fagyott állatokból vegyenek mintákat. Vannak köztük olyanok is, melyeknek tökéletesen megőrződött a szőrzete, sőt, még a belső szervei is. A kutatók úgy vélik, hogy ha az elefánt petesejtjeinek a magját a mamut sejtjeinek magjával helyettesítik, akkor a születendő elefánt bébi az ős génállományát örökli majd. A japánok bíznak abban, hogy terveiket öt éven belül siker fogja koronázni.

A gyapjas mamut a pleisztocén korban, nagyjából 135 ezer évvel ezelőtt jelent meg Eurázsiában és Észak-Amerikában. Magassága elérte a négy méter, sőt néhány esetben meg is haladta azt. Testtömege nyolc tonna volt. Szőrzete két rétegből állt, az egyik egy fél méter hosszú, durva fedőréteg, alatta pedig egy vékonyabb, ám annál finomabb fedőszőrzet, amely nagyon jó hőszigetelést alkotott.

A tudóscsoport nem csak japánokból áll, hiszen két amerikai elefántszakértő és egy orosz mamutkutató is tagja a csapatnak. Egy korábbi kísérletet továbbfejlesztve sikerült olyan eljárást kifejleszteniük, mellyel a fagyás miatti sejtroncsolódás kiküszöbölhető. Vagyis amikor a mamut petesejtjeinek magját kivágják, az nem fog roncsolódni, tehát be lehet ültetni az elefánt méhébe. A kutatatók egyelőre nem tudják, hogy jövőbeli sikereiknek esetleges gyümölcsét bemutassák-e az érdeklődőknek, hiszen rengeteg vizsgálatnak kell alávetniük a kis mamutot, hogy pontosan meghatározzák, mi juttatta őket a kihaláshoz.