Oktatás-továbbképzés
Az Óbudai Egyetem Jászberényben gépészmérnöki alapképzés levelező munkarendű szak indításáról egyezett meg az Eszterházy Károly Katolikus Egyetemmel. Az oktatás 2024 szeptemberében indul, a képzésre az idén nyári pótfelvételi eljárás keretében jelentkezhetnek az érdeklődők. Az erről szóló dokumentumot Prof. Dr. Kovács Levente, az ÓE, valamint Dr. Pajtókné Dr. Tari Ilona, a katolikus egyetem rektora írta alá a jászberényi kampuszon. A két intézményvezető 11 helyi cég képviselőjével a jászberényi gépészmérnökhallgatóknak biztosítandó gyakorlati képzésről is szándéknyilatkozatot kötött.
>>>tovább
-szerk-
Navracsics: a társadalomnak és a gazdaságnak is hasznos együttműködést kötött a PTE és a Roche
A Roche biotechnológiai vállalatcsoport magyarországi tagja és a Pécsi Tudományegyetem (PTE) között olyan együttműködés jött létre, amely nemcsak az érintett intézményeknek és vállalatoknak hoz hasznot, hanem a társadalomnak és a gazdaságnak is - véli a területfejlesztési miniszter.
>>>továbbHidrogéntechnológiai szakemberképzést indít Magyarországon elsőként a Hidrogéntechnológiai Szövetség és a DUNAGÁZ Gázipari Oktatási és Minősítő Zrt. - közölték az együttműködő szervezetek.
Az erről szóló együttműködési megállapodást 2023 szeptember 28-án írta alá Lepsényi István a Magyar Hidrogéntechnológiai Szövetség elnöke, valamint Komár Kornél DUNAGÁZ ZRT. vezérigazgatója.
-szerk-
Varga-Bajusz szerint már látszódnak a felsőoktatás megújítását szolgáló intézkedések eredményei
Már látszódnak a felsőoktatás megújítását szolgáló, elmúlt évekbeli intézkedések eredményei, hiszen az egyetemek versenyképesebbek, teljesítményorientáltabbak lettek, valamint nyitottabbá váltak a hallgatóközpontú oktatásra - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért felelős helyettes államtitkára.
Varga-Bajusz Veronika, az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Kőrösi Csoma Sándor Kollégiumában az ott lakók használatába kerülő konyhai kisgépek érkezésekor elmondta, idén 33 százalékkal több hallgatót vettek fel a felsőoktatásba, mint tavaly, több mint 106 ezren kezdhetik meg egyetemi tanulmányaikat.
>>>tovább
"Elértük tíz év alatt, hogy ma többen járnak szakképzésbe, mint hagyományos gimnáziumba" -- ezt sikerült mondania Parragh Lászlónak, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnökének.
Hosszú távú együttműködési megállapodást kötött a győri Széchenyi István Egyetem - az általa alapított Tudományos és Innovációs Parkhoz kapcsolódóan - és a thyssenkrupp Components Technology Hungary Kft. - közölte az egyetem.
A partnerségben a felek kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységüknek, valamint a Tudományos és Innovációs Park céljainak megfelelően keresik a közös projektek lehetőségét. Ezáltal közös kutatásokat, szabadalmakat, illetve spinoff vállalkozásokat is eredményezhet az egyetem és a német nagyvállalat együttműködése.
>>>tovább
Mintegy 33 százalékkal több fiatal jutott be idén egyetemekre, mint a legutóbbi felvételin.
>>>tovább
A debreceni autóipari központ oktatási és innovációs fejlesztéseihez kapcsolódva járműlabort és mini tesztpályát építenek a Debreceni Egyetem (DE) tudományos, technológiai és innovációs parkjában, a beruházás 4,41 milliárd forint kormányzati támogatásból valósul meg - közölte az egyetem sajtószolgálata.
A műszaki kar épületeinek felújítása és bővítése után újabb meghatározó, a műszaki oktatást és kutatás-fejlesztést elősegítő beruházás indul az egyetemen: a több funkciós új oktató, kutató és fejlesztő laboratórium központi szerepet tölt majd be a térség járműipari beruházásaihoz (BMW, Vitesco, Schaeffler, CATL, Semcorp, Eve Power, EcoPro) kapcsolódó képzésfejlesztésben.
>>>tovább
Közel 4500 elsőéves hallgató kezdheti meg tanulmányait a győri Széchenyi István Egyetemen szeptemberben, ami 38 százalékkal haladja meg a tavalyi 3200-as adatot - tudatta a felsőoktatási intézmény.
Az Audi Hungaria Járműmérnöki Karon a felvettek száma több mint 60 százalékkal nőtt tavalyhoz képest. A legkedveltebb idén is a magyar nyelvű járműmérnöki alapszak volt, de emellett az angol nyelvű képzések is jelentős érdeklődésre tartottak számot. A most felvettek pontátlaga a járműmérnöki és a logisztikai mérnöki szakokon meghaladta a 360, a műszaki menedzser szakon pedig a 340 pontot.
A Pécsi Tudományegyetemre (PTE) felvettek száma 8,6 százalékkal nőtt a tavalyihoz képest, így 5704 hallgató járt sikerrel az általános felvételi eljárásban - közölte a baranyai felsőoktatási intézmény. Azt írták, hogy töretlen Magyarország első egyetemének népszerűsége. A PTE-re 16 706-an jelentkeztek, ez 15,6 százalékkal több az előző évinél, a felvettek száma pedig a pótfelvételi eljárásban várhatóan tovább nő majd.>>>tovább
A BME Aerospace Team első és egyedüli magyar csapatként részt vesz októberben az egyetemi rakétafejlesztés legrangosabb európai versenyén, a European Rocketry Challenge 9000 méteres kategóriájában. A csapat célja, hogy Magyarországon elsőként érjék el kutatórakétájukkal a 9 kilométeres magasságot.
A projekt során egy egyedi szuperszonikus szuborbitális (a hangsebességnél gyorsabban repülő, Föld körüli pályára nem kerülő) kutatórakéta készül. A rakéta 3 méter hosszú, szilárd hajtóanyagú lesz - olvasható a csapat fő támogatójának közleményében.
>>>tovább
A Nemzeti Információs Infrastruktúra Fejlesztési Intézet korszerű, a digitális oktatás számára meghatározó jelentőségű szolgáltatást indított útjára európai uniós forrásból 2015. októberében 11 magyar iskolában. A győri Kazinczy Ferenc Gimnáziumban tartott országos átadón Nagy Miklós, az NIIF Intézet igazgatója kiemelte a fejlesztés fontosságát.
A XXI. században egyre nagyobb hangsúlyt kapnak a digitális tartalmak az oktatásban. Az Európai Unió társfinanszírozásával megvalósuló TIOP-1.1.3-12/1-2013-0001 országos kiemelt projekt keretében a nemzetközi oktatástechnikai trendekhez igazodó korszerű, multimédia kommunikációra alkalmas informatikai eszközökkel szereltek fel egy-egy tantermet a Pedagógiai Oktatási Központok mellett működő 11 súlyponti iskolában.
>>>tovább
Korszerű automatizálási, hajtástechnikai termékekkel és fejlesztő szoftverek-kel támogatja négy hazai felsőoktatási intézmény - a Budapesti Műszaki Egye-tem, az Óbudai Egyetem, a győri Széchenyi István Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem - laborjait a Siemens Zrt. A vállalat által listaáron 26,2 millió forint értékben adományozott berendezéseket és szoftvereket a hallgatók már az őszi szemeszterben használhatják az oktatólaborokban.
>>>tovább
A BME GTK Kari Hallgatói Napokkal egybekötve rendezi meg a BME GTK Üzleti Tudományok Intézete idén második alkalommal az ÜTI Napokat, aminek a célja az üzleti mesterszakok és az üzleti tudományok intézetének megismertetése. Főleg szakmai programokkal, végzős alapszakos hallgatókat várnak, de a rendezvényen bárki részt vehet.
>>>tovább
Bonyhádon a Petőfi Sándor Gimnázium mintegy háromszázmillió forintos beruházással újul meg, mégpedig napkollektorok és napelemek segítségével.
>>>tovább
Kétéves felnőttképzés szervezésében vesz részt az Energiaklub egy nemzetközi projektben, melynek célja, hogy olyan emberek tudását fejlessze, akik fontosnak tartják ismereteik bővítését a biomassza-hasznosítás területén.
>>>tovább
Budapest Főváros X. Kerület Kőbányai Önkormányzat és a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ 284 millió forintot meghaladó támogatást nyert el az Új Széchenyi Terv keretében. A száz százalékos támogatással megvalósuló projekt során megújítják a természettudományos oktatás módszertanát és eszközrendszerét a kerületi közoktatásban.
>>>tovább
A Szent István Egyetem vezetésével a megújuló energiák és a zöldgazdaság által igényelt szakmák oktatására dolgoznak ki tantervet az agráregyetemek. A program célja, hogy gyakorlati tapasztalatokat is beültessenek a szakmai tananyagokba.
>>>tovább
A Német-Magyar Képző Központ szervezésében 2013. június 27-28-án ISO 50001 WORKSHOP intenzív gyakorlati képzés lesz a vállalati energia- és költségmegtakarításért.
>>>tovább
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen elkészült az a tizenkét négyzetméteres műhely, ahol a már két éve az elektromos járművekkel tevékenykedő hallgatók megépíthetik legújabb versenyautójukat.
>>>tovább