A felszerelés a laborok jelenlegi eszközparkját egészíti ki. Elsősorban a reguláris oktatás részeként oktatásfejlesztési, automatizálási és hajtástechnikai projektek kapcsán, a tanmenetbe építve fogják őket használni. Az így elérhetővé váló korszerű hardvereknek és szoftvereknek (SIMATIC vezérléstechnikai eszközök, SINAMICS sorozatú frekvenciaváltók és motorok) köszönhetően a hallgatók munkaerő-piaci esélyei is javulhatnak, hiszen a későbbi, a munka világában rájuk váró feladataik során használt technológiákkal már az egyetemi évek alatt megismerkednek.
Az eszközöket a Siemens Zrt. szeptemberben szállította le, az idei tanév őszi sze-meszterében a hallgatók és az oktatók már használni fogják őket. A felszerelést a hivatalos órákon kívül önálló labormunkák, szakdolgozatok, diplomamunkák és ku-tatási feladatok elvégzésére is igénybe vehetik a hallgatók. A vállalat a termékek és szoftverek használatához szükséges ismeretanyag átadásával is igyekszik támogatni az egyetemeket: az oktatókat szakmai napok, workshopok keretében készítik fel, illetve egyéni konzultációkra is biztosítanak lehetőséget.
„A Siemens Zrt. számára fontos a hazai egyetemek támogatása. Szeretnénk az oktatókat és a diákokat is segíteni, olyan ismeretekkel gazdagítva őket, melyek ko-moly kutatás-fejlesztési projektek első lépéseit, valamint a hallgatók munkaerő-piaci pozíciójának erősödését jelenthetik. A Siemens Zrt. hosszú évek óta a hazai felső-oktatás mentora, vállalatcsoportunk épít a fiatal tehetségekre" - mondta el Jeránek Tamás, a Siemens Zrt. Digital Factory és Process Industries and Drives ágazatainak igazgatója.
Az eszközök további, ipari jellegű megbízások teljesítését is lehetővé teszik, erről minden esetben az adott egyetem vezetése határoz majd