Egyetemek a zöld szakmákért
A Szent István Egyetem vezetésével a megújuló energiák és a zöldgazdaság által igényelt szakmák oktatására dolgoznak ki tantervet az agráregyetemek. A program célja, hogy gyakorlati tapasztalatokat is beültessenek a szakmai tananyagokba.
A pályázat kiemelt célja a gyakorlati tapasztalatok beépítése az új szakmai tananyagokba ágazati együttműködés keretében. A hulladékgazdálkodásban, a szennyvízkezelésben és a megújuló energiák területein tapasztalatokkal rendelkező vállalkozások segítik az egyetemi tanárok munkáját.
Aleksza László szakmai vezető elmondta: a projekt keretében Bologna-konform tananyagokat dolgoznak ki, a három szakterületre jelenleg komplex tananyag nem áll rendelkezésre az agrár felsőoktatásban.
Rámutatott: a munkaerőpiacon jelentős a kereslet a zöldgazdasággal összefüggő speciális szakmákra, és a hallgatók is szeretnének ezekből magasabb szintű képzést kapni. Magyarországon az utóbbi években jelentős beruházások valósulnak meg a hulladékgazdálkodás, a szennyvízkezelés és a megújuló energiák területén, ezeket üzemeltetni kell hozzáértő szakemberekkel, mérnökökkel. Emellett az államigazgatásban, a hatósági szakterületeken is egyre keresettebbek a speciális tudással rendelkező felsőfokú végzettségű szakemberek.
A konzorcium egyetemei a mérnökképzés átalakításával és megújításával a jövőben maradéktalanul ki tudják elégíteni a munkaerő-piaci igényeket - jegyezte meg Aleksza László.




