A gyanú akkor vetett gyökeret a Google-nél, amikor a hibásan begépelt, gyakran értelmetlen keresőszavakra adott találatok a Bing találatai között is megjelentek. Néhány hét elteltével. A Google szakemberei tehát egy egyszerű teszttel igyekeztek igazolni igazukat. Olyan keresőszavakat kreáltak tehát, amelyeket biztos, hogy még senki sem pötyögött be abba a széles, üres rubrikába. Ilyen volt például a BlackBerry gyártójának, a Research In Motion vállalatnak rövidítése, amely az eredetileg használt RIM-ről RIMM-re változott és Google-ék ehhez az értelmetlen kifejezéshez társítottak egy manuálisan hozzárendelt találati listát.
Harry Shum, a Bing keresőt fejlesztő részleg alelnöke sem hagyta ennyiben a dolgot, egy blogbejegyzésében krimibe illőnek titulálta a Google igyekezetét és hárította a vádjait. Később azonban - a The Wall Street Journalban megjelent beszámoló szerint - a Microsoft vezetői később már nem tagadták a Google kijelentéseit.
A Bing fejlesztési igazgatója, Stefan Weitz is elmondta; bizonyos felhasználóik a Bing fejlesztése érdekében figyelik a Google-t. Például a Microsoft Internet Explorert (IE) használó önkénteseik, vagy azok, akik a Bing keresőablakot telepítették böngészőjükhöz, megosztják a vállalattal azokat az információkat, amelyeket netezés közben böngészőjükkel gyűjtöttek - írja az sg.hu
Ezek az adatok névtelenül, nem felhasználóhoz kötve kerülnek vissza a Microsofthoz - magyarázta Weitz. Ezért is fordulhat elő, hogy a tesztelt kifejezésekből csupán néhány találat jelent meg a Bing eredményei között.