Keresett szó:




Ördöngős
Kis konvertológia
Tudákos
Jelasity nem fut, ő nem gyávaA névhasonlóság ugyan némileg költői, s amennyiben eltekintünk olyan apróságoktól miszerint a horvát bán Jelačić-nak (Petőfi szerint Jellasicsnak) neveztetett...
GFZ Potsdam Earthquake Bulletin - last 20 events
M 5.3, Irian Jaya, Indonesia2012-01-28 19:37:31 -4.13 140.79 74 km M
Pályázati közlemények
Elérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó kiírásoknál az Elszámolhatósági ÚtmutatóElérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó pályázati kiírásoknál az Elszámolhatósági Útmutató című dokumentum, amely minden...
VM
Meghosszabbították a védett természeti területek hulladékmentesítési pályázatának beadási határidejét
Szociális és Munkaügyi Minisztérium - Pályázatok
Pályázati felhívás szociális módszertani intézmények számáraHatáridő: 2011. január 11.
Energiaálság
Magyar atom

Ez most nem Moldova György örökbecsűje, de ugyancsak kötelező olvasmány. Mondhatnám, miért...

madzag
Lorem ipsumLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet nibh eu mauris ullamcorper venenatis at id mi. Proin orci neque, tincidunt ac pulvinar...
Címoldal > Bulvár
Bulvár
Belvízi védekezés
Az időjárási anomáliák sajnos hazánkat is érintik, sőt, a jövőben egyre gyakrabban kell számolnunk szélsőséges körülményekkel. Talán az egyik legrosszabb hatás a belvíz, amely települések százait veszélyezteti.

A főváros térségében jelenleg sem csökkent a belvízzel elöntött területek száma, jelenleg is mintegy hetven négyzetkilométeres terület áll víz alatt. A Ráckevei Dunát folyamatosan alacsony szinten tartják a szakemberek, nehogy veszélyeztesse a lakott területeket. A szivattyútelep folyamatosan működik, ám még így is másodfokú készültség van a térségben.

A legfrissebb számítások szerint a belvíz által fokozottan veszélyeztetett, 817 darab hazai település megóvásához hatalmas összegre volna szükség. A beruházás költségei ugyanis százmilliárd forint fölé rúgnak, ám a létrehozott védmű-rendszert fenn is kellene tartani, ami éves szinten további 4,2 milliárdot jelent. Ha az összes települést figyelembe vesszük, melyet a belvíz fenyeget, a költségek már jóval a duplájára, 224 milliárd forintra emelkednek.

Molnár Béla, a Vízügyi és Környezetvédelmi Központi Igazgatóság vezetője a Szegeden tartott szakmai konferencián elmondta, hogy nagyon kevés esélyt lát arra, hogy a beruházások pusztán hazai forrásból megvalósulhassanak. Ráadásul az önkormányzatok összefogására is szükség van, hiszen éppen Békés megyében volt arra példa, hogy a kormányzatok nem tudták összeegyeztetni az elképzeléseiket, ezért meghiúsult a védekezési program.

Természetesen ez sem elég a teljes megvalósításhoz, hiszen szinte mindenkinek részt kell vállalnia a munkából. A magántulajdonosok, a vízművek és az önkormányzatok egyaránt be kell szálljanak a védekezésbe, és összehangolt munkával szervezeti egységként kell, hogy fellépjenek. A szakember azt is elmondta, hogy a vízügyi igazgatóságokba kellene integrálni a védekezés szerveit, és a karbantartások, valamint az elvégzett munkák ellenőrzését is az igazgatóságok emberei végeznék el, így a településeket leginkább fenyegető problémák megszüntethetőek lennének.

A gyűlésen azt is felvetették, hogy az önkormányzatokhoz kellene egy főmérnök is, akinek a feladata az volna, hogy akár több települést is segítve irányítsa a munkálatokat, így látva el a belvízi védekezéssel kapcsolatos napi teendőket.