Keresett szó:




Ördöngős
Kis konvertológia
Tudákos
Jelasity nem fut, ő nem gyávaA névhasonlóság ugyan némileg költői, s amennyiben eltekintünk olyan apróságoktól miszerint a horvát bán Jelačić-nak (Petőfi szerint Jellasicsnak) neveztetett...
GFZ Potsdam Earthquake Bulletin - last 20 events
M 5.3, Irian Jaya, Indonesia2012-01-28 19:37:31 -4.13 140.79 74 km M
Pályázati közlemények
Elérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó kiírásoknál az Elszámolhatósági ÚtmutatóElérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó pályázati kiírásoknál az Elszámolhatósági Útmutató című dokumentum, amely minden...
VM
Meghosszabbították a védett természeti területek hulladékmentesítési pályázatának beadási határidejét
Szociális és Munkaügyi Minisztérium - Pályázatok
Pályázati felhívás szociális módszertani intézmények számáraHatáridő: 2011. január 11.
Energiaálság
Magyar atom

Ez most nem Moldova György örökbecsűje, de ugyancsak kötelező olvasmány. Mondhatnám, miért...

madzag
Lorem ipsumLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet nibh eu mauris ullamcorper venenatis at id mi. Proin orci neque, tincidunt ac pulvinar...
Címoldal > Bulvár
Bulvár
Bomlik az egyezmény
Kiotói egyezmény ide, vagy oda, Kanada lesz az első, a szerződésben szereplő állam, aki felmondja a nemzetközi egyezményt. A kanadai környezetvédelmi miniszter szerint nem ezen az úton kell tovább haladni.


„Kanada számára Kiotó a múlt" - mondta Peter Kent, kanadai környezetvédelmi miniszter. Az északi állam az első, aki felmondja a klímaváltozásról szóló szerződést.

Kanadának 13,6 milliárd dollárjába kerülne, ha vállalná a kiotói egyezmény rászabott részét. A kilépésről szóló hírek az ENSZ durbani klímakonferenciájának első napján szivárogtak ki. Kanada továbbra sem zárkózik el egy globális megállapodás aláírása elől, ám azt kikötötte, hogy csak akkor hajlandó egy ilyen paktumhoz csatlakozni, ha annak érvénye minden országra kiterjed, beleértve Kínát és Indiát is. Rájuk ugyanis jelenleg nem vonatkoznak a kiotói szabályok.

A nemrégiben megrendezett ENSZ konferencián a többi részt vevő ország is elismerte, hogy egy új paktumra volna szükség a klímaváltozás kordában tartásához, így egy mindenkire kivétel nélkül vonatkozó szabályrendszerre volna szükség.

A kiotói egyezményt még 1997-ben írták alá a fejlettebb országok, akik ezzel elfogadták, hogy üvegházhatású gázkibocsátásukat az aláírást követő évtizedben 5,2 százalékkal az 1990-es szint alá szorítják vissza.