Mivel az elmúlt években teljesen megszűnt a felsőfokú korrózióvédelmi szakképzés, a műszaki felsőoktatásból pedig kimaradt, vagy szinte elenyészőre korlátozódott a korrózióvédelmi tananyag, így komoly problémát jelent jelenleg a szakemberek pótlása. Az utánpótlás kinevelésének egyetlen módja jelenleg a szakmérnöki képzésnek is megfelelő ismeretanyagot biztosító mesteriskola létrehozása és működtetése a Magyar Mérnöki Kamara keretein belül.
Miért is van szükség a szakmérnökökre?
Sajnos, amit az ember épített, annak a korrózió miatt folyamatosan romlik az állapota, értéke pedig ezáltal csökken. Amint a szerkezetek a környezettel érintkezésbe lépnek, azonnal megindulnak a kémiai folyamatok és máris megváltoznak a tulajdonságok, melyek általában előnytelen irányba mozdulnak el. A korrózió diagnosztizálásához összetett műszaki, illetve természettudományi ismeretekre van szükség, hiszen a bonyolult korrozív folyamatok befolyásolására, megakadályozására, csökkentésére irányuló intézkedések nem befolyásolhatják a szerkezet működését.
A korrózióvédelmi mesteriskola négy félév alatt, összesen 336 órában adja át az elméleti tudásanyagot a már öt év szakmai gyakorlattal rendelkező mérnököknek, illetve az egyetemi (10 féléves), okleveles természettudományi végzettségű szakembereknek.
Az iskola részletes programjáról a Magyar Mérnöki Kamara hivatalos honlapján lehet tájékozódni.