Keresett szó:




Ördöngős
Kis konvertológia
Tudákos
Jelasity nem fut, ő nem gyávaA névhasonlóság ugyan némileg költői, s amennyiben eltekintünk olyan apróságoktól miszerint a horvát bán Jelačić-nak (Petőfi szerint Jellasicsnak) neveztetett...
GFZ Potsdam Earthquake Bulletin - last 20 events
M 5.3, Irian Jaya, Indonesia2012-01-28 19:37:31 -4.13 140.79 74 km M
Pályázati közlemények
Elérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó kiírásoknál az Elszámolhatósági ÚtmutatóElérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó pályázati kiírásoknál az Elszámolhatósági Útmutató című dokumentum, amely minden...
VM
Meghosszabbították a védett természeti területek hulladékmentesítési pályázatának beadási határidejét
Szociális és Munkaügyi Minisztérium - Pályázatok
Pályázati felhívás szociális módszertani intézmények számáraHatáridő: 2011. január 11.
Energiaálság
Magyar atom

Ez most nem Moldova György örökbecsűje, de ugyancsak kötelező olvasmány. Mondhatnám, miért...

madzag
Lorem ipsumLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet nibh eu mauris ullamcorper venenatis at id mi. Proin orci neque, tincidunt ac pulvinar...
Címoldal > Tudomány - Áltudomány
Tudomány - Áltudomány
Tiszta sci-fi
A robottechnika rohamos fejlődésével egyre hihetetlenebb mélységekbe merülhetünk az ember és robot közti kapcsolatok terén. Japán mérnökök sokszor megnézhették az Avatar című filmet, ugyanis egy olyan robotot készítettek, amely érzékelése az irányítója érzékelésével van összekapcsolva.


A gép neve Telesar V. Különlegessége abban rejlik, hogy képes követni irányítója utasításait, ám miközben a robot végrehajtja azokat, az irányító is viszont érzi a robot jeleit. Ez már tiszta Hollywood.

Kamuro So, a robot egyik tervezője és atyja elmondta, hogy a robotot irányítani már-már olyan érzés, mintha egy másik testbe bújtunk volna, és azt az élőlényt mozgatnánk és vele éreznénk át a valóságot. A Telesar V irányítója pontosan ugyanazt hallja, látja és érzi, mint élettelen társa. Ehhez azonban szükség van speciális eszközökre is, egészen pontosan egy kesztyűre, mellényre és egy sisakra is, melyek a legmodernebb technológiával vannak felszerelve.

A kesztyű és a mellény nagyon vékony poliészter anyagból készült és tele van rakva apró mozgásérzékelőkkel és félvezetőkkel. Ezek lehetővé teszik, hogy az irányító érzékelje azt, amit a robot is érzékel, vagyis hogy meleg, vagy hideg az éppen megérintett tárgy, vagy éppen sima, esetleg rögös a felszíne.

A sisak is a legmodernebb technikával készül. A fejhallgatón kívül kamera, illetve kivetítő is van benn, így a kezelő azt láthatja és hallhatja, amit az általa irányított robot. Az android által látott képet a sisak a rostélyra három dimenzióban vetíti ki speciális megoldással, mely a szem könnyedebb fókuszálását segíti.

A japán fejlesztők olyan helyzetekre szeretnék fejleszteni robotjukat, amikor emberi jelenlét nem tanácsos az adott helyszínen, vagyis például magas a radioaktivitás. A professzor most a radioaktivitást is tűrő robotokat fejleszt, hiszen ezeket a fukushimai erőműben is alkalmazni lehetne.