

A projekt részeként lehetőség nyílik egy olyan közösségépítő és munkaerő-piaci esélyeket növelő program kidolgozására, melynek keretében csökkenthető a mélyszegénység, javulhat az életminőség és a társadalmi kohézió.
A projekt keretében számos program kerül megvalósításra. A családok kompetencia és képességfejlesztését szolgálják a következő tevékenységek: foglalkoztathatóságot elősegítő műhelysorozat, szülő-kisgyermek sarok, nők-anyák-leányanyák klubfoglalkozás, szülői összetartást erősítő foglalkozások. Gyermekek és fiatalok részvételével kompetencia és képességfejlesztő foglalkozásokra kerül sor. Mindezt hatékonyan segíti a mentorprogram. A mélyszegényekkel foglalkozó szervezetek közötti együttműködés fejlesztése is a program célja. Ennek érdekében hozzuk létre a Szociális Együttműködő Fórumot, tartunk Jövőműhely foglalkozásokat.
A „Képességet fejlesztő képzési szolgáltatások" program elsődleges célja a családok önellátó képességének, bevételteremtő és jövedelemszerző tevékenységének fejlesztése. Ennek érdekében a családokat gazdamentor segíti az első lépéstől kezdve, azzal a céllal, hogy megismertessen velük egy új életszemléletet, és felhívja a figyelmüket a mezőgazdasági tevékenység jellegéből adódó közép- és hosszú távú tervezés és kiszámíthatóság szükségességére.
Júliustól rendszeresen működik a mentálhigiénés tanácsadás, illetve adósságkezelés - jogi tanácsadás, melyek a „Hiányszakmák szakembereinek biztosítása a mélyszegények segítése érdekében" elnevezésű program keretében valósul meg.
Augusztus 4-én került megrendezésre Rudabánya településen az első rendezvény a közösségi összetartás érdekében, melynek a Művelődési Ház adott otthont.