A kiválasztott majdnem kilencszáz cég a tartományi villamosenergia-fogyasztás negyvenkét százalékáért felelős. A kereskedelmi rendszer az EU rendszeréhez hasonlóan működik majd, a vállalatok számára egy felső szén-dioxid-kibocsátási határvonalat húznak meg, a kvótájukat fel nem használó cégek ezt eladhatják, a határt átlépő vállalatok pedig tőlük kvótákat vásárolhatnak. A kuangtungi kereskedés az év végén kezdődhet meg.
A kelet-kínai Sanghaj városa szintén közzétette már a kereskedelmi rendszerének részleteit. A huszonhárommilliós metropolisz tizenhat iparág mintegy kétszáz cégével kezd bele az első, kísérleti szakaszba, ők a város teljes szén-dioxid-kibocsátásának több, mint ötven százalékáért felelősek. Sanghajban különösen sürgős a rendszer bevezetése, mert a számítások szerint a mostani, 188 millió tonnás kibocsátás hét éven belül 300 millió tonnára nőhet. Az adásvétel egy környezeti és energiatőzsdének nevezett platformon zajlik majd, amely jövő évtől kezdi meg működését.
A kísérleti projekt egyelőre hét tartományban és tartományi jogú városban indul, ezt követően - a tervek szerint már 2015-ben - terjesztik majd ki az egész országra. A kereskedés - Sanghaj és Kuangtung kivételével - Peking, Tiencsin (Tianjin) és Csungking (Chongqing) önálló közigazgatási egységben, valamint Sencsen (Shenzen) ás Hopej (Hubei) tartományban indul elsőként, a legtöbb helyen várhatóan jövőre.
Kína arra törekszik, hogy 2020-ra a 2005-ös szinthez képest a GDP egy egységére jutó szén-dioxid-kibocsátást negyvenöt százalékkal csökkentse. A központi vezetés által múlt év novemberében kiadott fehér könyv a klímaváltozás elleni küzdelem kiemelt szerepét hangsúlyozza a jelenlegi ötéves terv időszaka alatt.