„Tapasztalataink alapján az oktatási piac válsága nem amiatt van, mert az utóbbi néhány évben kihalt volna a magyar emberekből a tanulási vágy, minthogy egyértelműen arról sincs szó, hogy a munkáltatók nem tudják finanszírozni a képzéseket. Miközben az oktatási piacon pánik van, és mindenki felezi vagy harmadolja az árakat, a probléma valójában inkább az, hogy olyan szinten optimalizálva van az emberierőforrás-felhasználás, hogy a cégek egyszerűen nem engedhetik el a munkavállalót például egy negyven órás tanfolyamra, ami 5 munkanap kiesésével jár" - mondta Fóti Marcell, az IT Factory alapítója.
A szakember szerint megoldást jelenthet az általuk négy éve bevezetett módszer, mely anno új alapokra helyezte az online oktatást: a hagyományos tantermi órákat az interneten élőben lehet követni, a gyakorlás pedig virtuális gépeken történik. Így amellett, hogy biztosítják az oktatás rugalmas keretét, ez nem ront annak minőségén.
„Az idei képzéseinken - az említett egynapos Java tanfolyamon túl - több mint ezer résztvevő volt, ezek fele magánszemély, míg a hallgatók másik felét a cége fizette be - ez is alátámasztani látszik azt, hogy a munkaidőn túli oktatás egy lehetséges út mind az oktatási intézményeknek, mind pedig a cégek számára - magyarázta Fóti Marcell. - Míg a jelenleg is zajló Android fejlesztői képzésünkön száznegyvenen vesznek részt, addig ha ez a hagyományos módon zajlana, valószínű, hogy csak néhány hallgató tudott volna eljönni..."