

Hazánk biomassza készlete 360 millió tonnára tehető, amiből átlagosan 105 millió tonna termelődik újra. Az energiaszektor azonban ennek csak három százalékát használja fel. A megújuló energiák, és azon belül is a biomassza melletti kormányzati elköteleződést mutatja, hogy három jelentős stratégia is tartalmazza az ezzel kapcsolatos terveket: a Megújuló Energia - Magyarország Megújuló Energia Hasznosítási Cselekvési Terve 2010-2020, a Nemzeti Energiastratégia 2030-ig, valamint a Nemzeti Vidékstratégia. A 2030-ig szóló Nemzeti Energiastratégia a megújuló energiákon belül is kiemelt szerepet szán a biomasszának, a fenntartható energiaellátás érdekében a megújuló energia aránya a primerenergia-felhasználásban a mai hét százalékról 2030-ig húsz százalék közelébe emelkedik.
A megújuló energiák körében fontos szerephez jutnak a biogáz- és biomassza erőművek, illetve a geotermikus energiahasznosítás eszközei. Az államtitkár szerint a vidék esetében csak a decentralizált, kis kapacitású, helyi nyersanyagokra építő és kis szállítási igénnyel bíró biogáz- és biomassza erőműveket tartják megvalósíthatónak és ezzel együtt támogathatónak.
Természetesen mindezen programok megvalósításában kiemelt szerephez jut az MGI, melynek pelletüzeme és kazánja száz százalékban támogatott uniós forrásból jött létre. A bekerülés összege meghaladta a 160 millió forintot, végeredményképpen pedig egy 400 és egy 500 kilowattos kazán állt munkába, illetve egy ötszáz kilogramm pelletet egy óra alatt gyártó gépsor is.