Amennyiben a kitűzött célok megvalósulnának, a globális klímaváltozás káros következményeinek negyven-hatvan százaléka elkerülhető volna és ezzel a legpusztítóbb hatásokat is el lehetne kerülni az évszázad végéig.
Még 2010 elején tűzték ki a világ államai azt a célt, hogy a felmelegedést két Celsius fok alatt kell tartani 2100-ig. A legújabb adatok szerint azonban akkora mértékű a gázkibocsátás, hogy négy Celsius fok, vagy annál is magasabb értékű lehet a változás. A mérések alapján a Világbank nemrégiben felhívta a figyelmet, hogy ha nem teszünk valamit a kibocsátás csökkentés érdekében, akkor a most még szélsőségesnek számító időjárási viszonyok hamarosan megszokottá válnak, ennek pedig beláthatatlan következményei lehetnek a mezőgazdasági termelésre, illetve a tengerszint emelkedésére, ezáltal pedig az emberiség jövőjére.
Brit kutatóintézetek folyamatosan vizsgálják, hogy miként befolyásolja éghajlatunkat az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentése. Szerintük a legszigorúbb változat esetén 2016-ban tetőzne a kibocsátás, onnantól pedig évi öt százalékkal csökkenne. Ha tehát tartani tudnánk a két Celsius fokos emelkedést, akkor akár hatvan százalékkal is csökkenthető lennének a romboló hatások és a tengerszint is csak harminc centiméterrel emelkedne meg a jelenleg becsült ötvenöt centiméter helyett.
A kutatók szerint a globális felmelegedést és a klímaváltozás hatásait ugyan már nem lehet pusztán a gázkibocsátás csökkentésével elkerülni, ám lelassításával időt lehet nyerni a megváltozott klímával szemben ellenállóbb épületek, közlekedési rendszerek és agrártermékek kifejlesztéséhez.