Szász János szerint az is nehezíti a helyzetet, hogy a szervizeknek szűkös a kapacitásuk, nem képesek egyszerre több tízezer járművet ellátni GPS-berendezéssel. A fixen telepített GPS-eszközök beszerelése harminc-hatvan percet vesz igénybe. Bár a Secret Controlnak van az országban a legnagyobb, negyven tagból álló szervizhálózata, a regisztráció megkezdéséig, június 20-ig legfeljebb tízezer tehergépkocsiba tudják beépíteni a nyomkövető egységeket. Ezért a társaság újabb szervizek felállítását tervezi, de így is a több tízezres átállásra csak a regisztráció megkezdése után van lehetőség.
Akik jelenleg is a cég által üzemeltetett megoldással fuvaroznak, nem kell mást tenniük: regisztrálnak az autópálya-kezelőnél. Esetükben csak szoftverfrissítésre van szükség, amit a szolgáltató távvezérléssel elvégez. Viszont azoknak, akik új eszközt kívánnak beszereltetni a járművükbe, szakszervizhez kell fordulniuk.
A 3,5 tonnánál nagyobb összsúlyú járműveket üzemeltetők az útdíjat kétfajta módon fizethetik ki. Akik semmiféle eszközt nem szereztek be, azok július elsejétől előre megváltható szakaszjeggyel közlekedhetnek. Ez a legkörülményesebb és a legkötöttebb fizetési forma. Ennél jobb megoldás, ha a meglévő, vagy ezután kialakítandó flottakövető rendszereket összehangolják az ÁAK hálózatával, és a jeladó adatai alapján teljesítik a fizetési kötelezettséget. Ez a jegyes rendszerhez képest rugalmasabb, az útvonal - útlezárás, forgalmi dugó, egyéb ok miatt - menet közben módosítható. Csak annyi útszakasz után kell fizetni, amennyit valóban megtett a teherautó.
A rendszer úgy működik, hogy az ÁAK szerződést köt a nyomkövető társaságokkal, amelyek a technikai hátteret, adatszolgáltatást adják az útdíjfizetéshez. A fuvarozók a beépített nyomkövető rendszer információi alapján számolnak el.