Keresett szó:




Ördöngős
Kis konvertológia
Tudákos
Jelasity nem fut, ő nem gyávaA névhasonlóság ugyan némileg költői, s amennyiben eltekintünk olyan apróságoktól miszerint a horvát bán Jelačić-nak (Petőfi szerint Jellasicsnak) neveztetett...
GFZ Potsdam Earthquake Bulletin - last 20 events
M 5.3, Irian Jaya, Indonesia2012-01-28 19:37:31 -4.13 140.79 74 km M
Pályázati közlemények
Elérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó kiírásoknál az Elszámolhatósági ÚtmutatóElérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó pályázati kiírásoknál az Elszámolhatósági Útmutató című dokumentum, amely minden...
VM
Meghosszabbították a védett természeti területek hulladékmentesítési pályázatának beadási határidejét
Szociális és Munkaügyi Minisztérium - Pályázatok
Pályázati felhívás szociális módszertani intézmények számáraHatáridő: 2011. január 11.
Energiaálság
Magyar atom

Ez most nem Moldova György örökbecsűje, de ugyancsak kötelező olvasmány. Mondhatnám, miért...

madzag
Lorem ipsumLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet nibh eu mauris ullamcorper venenatis at id mi. Proin orci neque, tincidunt ac pulvinar...
Címoldal > Pénzügyeink
Pénzügyeink
Banki kamatok – mire figyeljünk
Előző írásunkban a kamatos kamat csodájával ismerkedtünk, megtudtuk milyen különbségeket eredményezhet kis kamat eltérés az induláskor. Most arról lesz szó, hogy. mit érdemes megvizsgálnunk a különböző lehetőségek közül, (amikről hirdetéseken keresztül vagy esetleg ismerősöktől szerezhetünk tudomást) mielőtt lekötnénk megkeresett pénzünket.

Mindenekelőtt azt kell meghatároznunk, hogy mennyi időre tudjuk félretenni pénzünket, anélkül, hogy hozzá kelljen nyúlnunk. Ha várhatóan nagyobb kiadásunk lesz, akkor jó megoldásnak tűnhet az is, ha bankban kötjük le meglévő vagyonunkat.
A mostani írásunkkal abban szeretnénk segítségükre lenni, hogy a bankok által kínált lekötött betéteknél mire kell figyelnünk, mielőtt úgy döntünk, hogy betesszük megtakarításainkat és így pár hónapra, vagy évre elkötelezzük magunkat az adott pénzintézet mellett.
Manapság sok helyen látjuk, hogy a bankok sokszor igen magas, 10 százalék feletti kamatot ígérnek lekötött pénzünk után.
A legelső dolog, ami már a hirdetésen is kell, hogy látszódjon: milyen időtávra vonatkozik a hozam, amiről írnak. A kamatot kötelező „évesíteni", tehát 1 éves időtávban megadni, de ez nem azt jelenti, hogy az egész évben így fog kamatozni a pénzünk. Ha például azt látjuk, hogy 12 százalékos éves hozamot kapunk, 3 havi lekötésre, az azt jelenti, hogy pénzünk a megadott kamattal csak három hónapon keresztül kamatozik. Ez számokban kifejezve úgy fog kinézni, hogy ha beteszünk a bankba 100 ezer forintot, akkor három hónap múlva 103 ezer forintunk lesz, utána a bank mást - legtöbbször alacsonyabb- kamatozást ajánl fel. Így, ha egy évig hagyjuk bent a pénzünket és kamatozik, akkor az a valóságban lényegesebben kevesebb lesz, mint, ha végig 12 százalékot kapnánk. Minden esetben meg kell néznünk tehát, hogy hány hónapra vonatkozik a lekötés és úgy már könnyen ki tudjuk számolni a valós kamatot.
Azt sem szabad elfelejtenünk, hogy 2006. szeptember 1. óta létezik az úgynevezett kamatadó, ami azt jelenti, hogy nyereségünk egy ötödét adó formájában be kell fizetnünk az államnak. (Néhány hete erősödnek a hangok a kamatadó - akár ideiglenes - eltörléséről.)
A magas kamatot sokszor feltételekhez köti a bank, ezeket is érdemes megvizsgálni, mielőtt lekötjük a pénzünket. Mindenképpen olvassuk el a kondíciós listát, amelynek tartalmaznia kell minden tudnivalót a lekötésről.
Amiben viszont minden bank megegyezik, hogy ha már egyszer eldöntöttük, hogy a meghirdetett időszakra lekötjük a pénzünket, akkor felbonthatjuk, de ennek magas ára lehet. (Legjobb esetben kevesebb, akár nulla kamatot kapunk).
Természetesen, ha a pénzünket rövid távon szeretnénk kamatoztatni, akkor jó megoldást jelenthet a bankbetét is, de ha kicsit hosszabb távban gondolkodunk és a pénzünket akár több mint egy évre is tudjuk nélkülözni, akkor ennél számos jobb befektetés létezik! Akkor is érdemes ebben a körben körülnézni, ha cégünk cash-flow áramlása lüktető, de többé-kevésbé tervezhető.
Tudjuk, hogy a napi munka mellett nehéz időt szakítani arra, hogy megtaláljuk a számunkra legkedvezőbb befektetést. Ilyenkor érdemes professzionális vagyonkezelő csapat segítségét igénybe venni.
Cikkünk a támogatásával jelent meg.