Keresett szó:




Ördöngős
Kis konvertológia
Tudákos
Jelasity nem fut, ő nem gyávaA névhasonlóság ugyan némileg költői, s amennyiben eltekintünk olyan apróságoktól miszerint a horvát bán Jelačić-nak (Petőfi szerint Jellasicsnak) neveztetett...
GFZ Potsdam Earthquake Bulletin - last 20 events
M 5.3, Irian Jaya, Indonesia2012-01-28 19:37:31 -4.13 140.79 74 km M
Pályázati közlemények
Elérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó kiírásoknál az Elszámolhatósági ÚtmutatóElérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó pályázati kiírásoknál az Elszámolhatósági Útmutató című dokumentum, amely minden...
VM
Meghosszabbították a védett természeti területek hulladékmentesítési pályázatának beadási határidejét
Szociális és Munkaügyi Minisztérium - Pályázatok
Pályázati felhívás szociális módszertani intézmények számáraHatáridő: 2011. január 11.
Energiaálság
Magyar atom

Ez most nem Moldova György örökbecsűje, de ugyancsak kötelező olvasmány. Mondhatnám, miért...

madzag
Lorem ipsumLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet nibh eu mauris ullamcorper venenatis at id mi. Proin orci neque, tincidunt ac pulvinar...
Címoldal > Innováció
Innováció
MMKlaszter: 20 milliárd forint innovációs forrás
A Mobilitás és Multimédia Akkreditált Innovációs Klaszter (MMKlaszter) mintegy 20 milliárd forint értékű gazdaság- és versenyképesség-élénkítő projekt- és programkezdeményezéseket dolgozott ki a 2009. évre. A már elindított tizenegy innovációs projektjei között megtalálható a 3D-s IPTV kifejlesztése, egy újfajta telemedicina-szolgáltatás bevezetése, a Virtuális Nyugdíjas Otthon, az Élő történelem elnevezésű nemzetközi kezdeményezések, egy high-tech infrastrukturális beruházás, valamint az MMKlaszter egyedi kezdeményezése, az úgynevezett Venture Cluster program.


Az MMKlaszter ernyője alatt 11 projektkezdeményezés fut összesen 12 milliárd forint értékben, amelyek fele nemzetközi szintű konzorciumi összefogásban valósul meg, és idén mintegy 20 milliárd forint értékű gazdaság- és versenyképesség-élénkítő projekt- és programkezdeményezéssel tervez.

„Az MMKlaszter által előkészített projektek közül a legnagyobb, a 13 millió eurós FP7-es 3D IPTV projekt, amelynek eredményeként mintegy öt év múlva három dimenzióban nézhetik majd az európai IPTV előfizetők a különféle filmeket, műsorokat, interaktív alkalmazásokat platformtól és 3D-s kijelzőtől függetlenül" - mondta Pukler Gábor a MMKlaszter elnöke, a Magyar Telekom Új Üzleti Lehetőségek és Üzletfejlesztési Ágazat igazgatója. „Ehhez a projekthez olyan neves társaságok csatlakoztak, mint a német Fraunhofer, a spanyol Telefónica, vagy a Walt Disney Studios svájci K+F központja.

Egy másik jelentős MMKlaszteres kezdeményezés a viselhető szenzorokon alapuló, az egészséges életvitelt támogató multimédiás és mobilkommunikációs termékcsalád kifejlesztése, amellyel az MMKlaszter tagjai egy újfajta telemedicina-szolgáltatást fognak bevezetni egy éven belül. A projektmegvalósításban hét klaszter tag érintett, amelyek külön projektcéget hoztak létre a piaci bevezetés előkészítése érdekében.

Két másik projektben az MMKlaszter az időskorúak számára kíván olyan infokommunikációs szolgáltatásokat nyújtani, amelyek hozzájárulnak ahhoz, hogy az egyes ember jobb életminőségben és egészségben töltse öregkorát, önállóságát megőrizve. „A „Virtuális Nyugdíjas Otthon" és az „Élő történelem" című nemzetközi projektkezdeményezéseink keretében nemcsak a távegészségügyi szolgáltatások, hanem a célcsoport szórakoztatását, kikapcsolódását támogató infokommunikációs megoldások bevezetésére is koncentrálunk" - hangsúlyozta Pukler.

Az alkalmazás- és szolgáltatásfejlesztések mellett az MMKlaszter „High-Tech Zone" néven Budapesten olyan high-tech infrastrukturális beruházást kíván megvalósítani EU-s támogatással, amely megteremteti a hazai high-tech és start-up cégek innovációs tevékenységét támogató inkubációs, illetve a prototípusok piaci bevezetéséhez szükséges menedzsment feltételeket. A közel 1,5 milliárd forint értékű projekt keretében egyrészt egy közel 600 négyzetméteres fejlesztői és demonstrációs tér, másrészt egy "élő" tesztkörnyezet kerül kialakításra ötven lakásban, illetve egy közel hatvan lakóegységből álló nyugdíjas otthonban.

Az MMKlaszter az idei évben két alkalommal is prototípusversenyt rendezett klaszter tagjai számára, amelynek célja, hogy a kis- és középvállalkozások, az egyetemi kutató műhelyek innovatív fejlesztési eredményei a legkedvezőbb feltételek mellett juthassanak piacra megfelelő üzleti hasznosító partner, szakmai befektető bevonásán keresztül. A két versenyen összesen 19 prototípus élő demonstrációjára került sor, amelyek közül kilenccel kezdődtek meg a tőkebefektetési és hasznosítási tárgyalások. A felkarolandó prototípusok között találhatók IPTV mini alkalmazások, helyfüggő, virtuális világ és telemetriai szolgáltatások.

Az MMKlaszter rövid távú terve között szerepel egy kockázati tőkebefektetői üzleti- és menedzsmentkultúrára építő „Venture Cluster" program elindítása, amely egyrészt az elindított prototípusverseny országos szintűvé történő kiterjesztését, másrészt az infokommunikációs iparágban egy vertikális inkubációs program elindítását takarja az MMKlaszter infrastruktúrájára, tőkéjére és menedzsmentjére építve. „A Venture Cluster program keretében a felkarolt high-tech prototípusok „tömegszerű" hazai és nemzetközi piaci bevezetését intézményesítjük, illetve koncentráljuk a hazai szakmai és pénzügyi befektetői kört a tőkebefektetések felgyorsítása és egyszerűsítése érdekében. Ez a program hiánypótló szerepet tölt be Magyarországon, amely hozzájárul a hazai fejlesztői közösség EU-s szintű programokba való tömeges bekapcsolódásához" - hangsúlyozta Pukler. E program sikeressége érdekében az MMKlaszter a hazai és nemzetközi kockázati tőkebefektetőket, illetve a hazai innovációs politikáért felelős kormányzati szerveket is bevonja.